MALATYA İCRA DAİRESİ

Yeşilyurt/Sancaktar Mahallesi'nde muhtelif binalar icradan satılıktır(Çoklu satış)

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927658
Şehir : Malatya / Yeşilyurt
Semt-Mahalle : TOPSÖĞÜT MAH. / TOPSÖĞÜT
Yayınlandığı Gazeteler

BUSABAH 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/12895 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,449,565 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2015/12895 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Yeşilyurt İlçe, 261 Ada, 2 Parsel, TOPSÖĞÜT/SANCAKTAR Mahalle/Köy, Haraba Mevkii, -Binaların özellikleri ve değerlendirilmesi:taşınmaz üzerinde;9 adet ve ayrı binalar mevcuttur. Tüm taşınmazlar ruhsatsız, belediyenin hizmetlerinden yararlanmakta olup taşınmazlar sobalıdır.
1 nolubina, kerpiç duvarlı, yığma yapı özelliğinde, tek katlı ve üzeri çatı ile kaplıdır.Salon, 3 oda, mutfak, banyo ile WC den ibarettir. Giriş kapısı demir, iç kapılar ahşap,pencereler PVC doğramadır. Mahallindeyapılan ölçüme göre; tek katlı binanın brüt150m2, net ise 120 m2 dir.
2 nolu bina, kerpiç duvarlı, yığma yapı özelliğinde, tek katlı ve üzeri çatı ile kaplıdır.Salon, 3 oda, mutfak, banyo ile WC den ibarettir. Giriş kapısı demir, iç kapılar ahşap,pencereler PVC doğramadır.Mahallindeyapılan ölçüme göre; brüt150m2, net 120 m2 dir.
3 nolu bina, betonarmeyığma yapı özelliğinde, 2 katlı ve üzeri çatı ile kaplıdır. Binanın 2 katıda konut olarak kullanılmaktadır. Salon, 3 oda, mutfak, banyo ile WC ile 2 balkondan ibarettir. Giriş kapısı demir, iç kapılar ahşap,pencereler PVC doğramadır. Islak mahallerinin tabanı seramik ile kaplı olup; diğer mahaller ahşap parke ile kaplıdır. Mahallindeyapılan ölçüme göre;brüt 300m2,net240 m2 dir.
4 nolubina, betonarmeyığma yapı özelliğinde, tek katlı ve üzeri çatı ile kaplıdır.Salon, 4 oda, mutfak, banyo ile WC ile 2 balkondanibarettir. Giriş kapısı demir, iç kapılar ahşap,pencereler PVC doğramadır. Islak mahallerinin tabanı seramik ile kaplı olup; diğer mahaller ahşap parke ile kaplıdır. Mahallinde yapılan ölçüme göre; brüt 150m2, net 120 m2 dir.
5- nolu bina, betonarmekarkas yapı özelliğinde, 3 katlı ve üzeri çatı ile kaplıdır. Binanın 3katıda konuttur. Binanın dış cephesi ile iç duvar yüzeyleriboyanmış ancak diğer imalatlar yapılmamıştır.Yapım seviyesi %70 dir. Fiilen inşaat halinde olduğundankullanılmamaktadır. Mahallindeyapılan ölçüme göre; 3 katlıkonutunbrüt toplam alanı, 3 katx150m2= 450m2 dir.
6 nolubina, betonarmekarkas yapı özelliğinde, 3 katlı ve üzeri çatı ile kaplıdır. Binanın her katı konuttur.Salon, 3 oda, mutfak, banyo ile WC ile 2 balkondanibarettir.Giriş kapısı demir, iç kapılar ahşap,pencereler PVC doğramadır. Islak mahallerinin tabanı seramik ile kaplı olup; diğer mahaller ahşap parkedir. Mahallindeyapılan ölçüme göre;brüt450m2,net360 m2 dir.
7 nolu bina, betonarmeyığma yapı özelliğinde, 2 katlı ve üzeri çatı ile kaplıdır. Binanın her katıkonut olarak kullanılmaktadır.Salon, 2 oda, mutfak, banyo ile WC ilebalkondanibarettir.Giriş kapısı demir,iç kapılar ahşap,pencereler PVC doğramadır.Islak mahallerinin tabanı seramik ile kaplı olup; diğer mahaller marley ile kaplıdır. Mahallindeyapılan ölçüme göre;brüt200m2, net 120 m2 dir.
8 nolubina, kerpiç duvarlı, yığma yapı özelliğinde, 2 katlı ve üzeri çatı ile kaplıdır. Binanın her katı konuttur.Salon, 3 oda, mutfak, banyo ile WC den ibarettir.Giriş kapısı demir, iç kapılar ahşap,pencereler PVC doğramadır. Islak mahallerin tabanı beton şap ile diğer mahallerin tabanı ise marley ile kaplıdır.Mahallindeyapılan ölçüme göre;brüt 300m2,net 240 m2 dir.
9 nolu bina, kerpiç duvarlı, yığma yapı özelliğinde, tek katlı ve üzeri çatı ile kaplıdır.Salon, 2 oda, mutfak, banyo ile WC den ibarettir.Giriş kapısı demir, iç kapılar vepencereler ahşap doğramadır. Konutun tabanı beton şap ile kaplıdır. Mahallindeyapılan ölçüme göre; brüt 100m2, net 80m2 dir.
-Taşınmazın bulunduğu parsel üzerinde hâlihazırda bulunan binaların zemini dışındaki alanda;kayısı, dut, erik, elma, ceviz, armut vb. meyve ağaçları bulunmaktadır.Salma sulama yapılmakta olup; ağaçlar kısmen kurumaya yüz tutmuş ve bakımsızdır. Borçlunun taşınmazdaki hissesi 1/2'dir.
Yüzölçümü : 11.916 m2İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar planında; kısmen ayrık- nizam, 5 kat, 0.30/1.50 yoğunluklu, zemindeticari- konut ve ayrık nizam, 2 katlı, 0.20/0.40 yoğunluklu konut alanında, kısmen de park alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 1.449.565,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : tapu kayıdındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/12895 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR