BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/Eğitim'de avlulu dört katlı kargir bina 1/4 hissesi icradan satılıktır

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051094
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : EĞİTİM MAH. / BEYAZIT
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 480
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA''DA MEYDAN 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10358 Esas
Muhammen Bedeli
:
99,450 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
11.12.2019 10:45
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ
2018/10358 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Eğitim Mahallesi, 3864 ada, 22 parsel sayılı ve 130,50 m2. miktarlı “Avlulu Dört Katlı Kargir Bina” vasıflı taşınmazın 1/4 hissesi.
Bursa İli, Yıldırım İlçesi sınırları dahilinde bulunan Eğitim Mahallesi, 1. Vişne Sokak, Yılmazlar Apartmanı, no:17 adresindeki 130,50 m2. miktarlı arsa ile bu arsanın büyük bir kısmı üzerine zemin+3 normal katlı olmak üzere toplam 4 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde yapılanmış olan 1 adet binadan ibarettir. Beher katında müstakil giriş kapılı ve mesken nitelikli 1’ er adet dairesi bulunan binanın ana giriş kapısı 1 kanatlı demir profil yapılı, ön dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyasız, üzeri ise açık teras durumundadır. Yerinde yapılan ölçümlerine göre, binanın inşaat taban alanı 120,00 m2. olup, toplam inşaat alanı ise; 4 kat*120,00 = 480,00 m2. dir. Kuzey ve güney cepheli olan binanın zemin katının kuzey cephesinde avlusu ve normal katlarının beherinin kuzey cephelerinde 1’ er adet balkonu bulunmakla birlikte, bu balkonların önleri PVC profil çerçeveli camekanlar ile kapatılmıştır. Daireler, doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur. Binanın katlar itibarı ile görülen halihazır durumları ile diğer teknik ve fiziki özellikleri aşağıdaki gibidir.
Zemin ve 2. Normal katlar : Halihazırda, zemin kattaki daireve 2. kattaki daire mesken amaçlı olarak kullanılmaktadır. Daireler, yerleşim planı ile teknik ve fiziki özellikler yönünden genelde birbirleri ile benzer yapılmış olup, beher daire 3 adet oda, salon, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Salon ve mutfak bölümlerinin tabanları laminat parke, hol ve odaların ahşap ile kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Salona açık durumunda olan mutfak bölümlerinde, üzerleri mermerit kaplı ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairelerin giriş kapıları çelik, iç kapıları ahşap, çift camlı olan avlu ve balkon kapıları ile pencere çerçeveleri ise PVC profildir.
1. Normal kat : Halihazırda, mesken amaçlı olarak kullanılmakta olup, 4 adet oda, salon, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Tüm bölümlerin tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları sıvalı ve plastik boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Salona açık durumunda olan mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş ve iç kapıları ahşap, çift camlı olan balkon kapısı ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir.
3. Normal kat : Halihazırda, mesken amaçlı olarak kullanılmakta olan bu kattaki daire, 3 adet oda, salon, hol, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden teşkil edilmiştir. Tüm bölümlerin tabanları laminat parke ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Salona açık durumunda olan mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı ve (L) şekilli tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen seramik olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, çift camlı olan balkon kapısı ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir.
Genellikle mesken amaçlı olarak kullanılan 4 veya 5 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.
Adresi : Eğitim Mah., 1. Vişne Sok., No:17 Yıldırım/BURSA
Yüzölçümü : 120,00 m2. olup, toplam inşaat alanı ise; 4 kat*120,00 = 480,00 m2
Arsa Payı : 1/4
İmar Durumu : Söz konusu taşınmaz ile ilgili olarak imar durumu bildirilmemiş olup, Yıldırım Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden şifahi olarak edinilen bilgilere göre; Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Eğitim Mahallesi, 3864 ada, 22 parsel sayılı yer; 1/1000 ölçekli Sinandede-Eğitim Uygulama İmar Planı’nda, park alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 99.450,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz bilgilerinin Şerh/Beyan/İrtifak bölümünde; Yapı kullanma izin belgesi ibraz edilmemiştir, denilmektedir.
1. Satış Günü : 13/11/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 11/12/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10358 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR