BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Yıldırım/Zümrütevler'de dört katlı binanın 1/2 hissesi icradan satılıktır

BURSA 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050774
Şehir : Bursa / Yıldırım
Semt-Mahalle : ZÜMRÜTEVLER MAH. / DAVUTKADI
Kat Sayısı : 4
Bir Kattaki Daire : 1
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 400
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA SANCAK 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/8601 ESAS
Muhammen Bedeli
:
168,530 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2019 11:05
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 11:05
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
13. İCRA DAİRESİ
2018/8601 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Zümrütevler Mah., 1015 ada, 5 parselde 156,08 m² tapu alanlı, niteliği"ARSA"vasıflı taşınmazın 1/2 hissesi borçlu adına kayıtlıdır.1/2 hissesi borçluya ait olan taşınmaz Bursa ili, Yıldırım İlçesi, Zümrütevler Mahallesi, 2.Şimşir Sokak, No: 43, İç Kapı No: 2 adresinde, Zemin Kat ve 3 Normal Kat olmak üzere toplam 4 katlı B.A. karkas nitelikte yapılmıştır. Yerinde yapılan ölçümlerde taşınmazın; katlar toplam net kullanım alanı 324,00 m², katlar toplam bürüt kullanım alanı 400,00 m² olarak hesaplanmıştır. Yapının hâlihazır durumu ve diğer teknik özellikleri ise aşağıda belirtilen şekilde tespit edilmiştir. Taşınmaz 4 katlı olup 1. normal kat incelenmiş ve borçlunun eşi tarafından diğer katların teknik özelliklerinin aynı olduğu belirtilmiş ve bu duruma göre değerleme yapılmıştır.Normal katlar; salon, 2 adet oda, mutfak, hol, banyo, wc ve 2 adet balkon mahallerinden teşkil edilmiş olup zemin katta balkon bulunmamaktadır. Salon, 2 adet oda, mutfak ve holün zemin kaplaması laminant parke, duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Tüm hacimlerin tavan duvar birleşimlerinde kartonpiyer uygulaması bulunmaktadır. Mutfakta alt-üst dolap arasında mermerit tezgâh bulunmaktadır. Banyo ve wc zemin duvar kaplamaları seramik kaplamadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı olup, iç kapıları ahşap panel kapıdır. Pencereler çift camlı pvc profil olup, zemin ve 1.normal katta ferforje uygulaması bulunmaktadır. Isıtma panel radyatör ile yapılmaktadır. Binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıva üzeri boya ve kireç badanalı olup bazı kısımlarında bozulmalar bulunmaktadır. Bina içi merdivenler beton yüzey olup, yüzey kaplaması ve korkuluk bulunmamaktadır. Konu taşınmazın içinde bulunduğu parselde tüm katlar mesken olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle bitişik nizam 2-3 katlı yapılmıştır. Taşınmaz ilçe merkezine uzak konumda olup, belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri mevcuttur.
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1 / 1000 ölçekli Davutkadı ? Değirmenlikızık Uygulama İmar Planı kapsamında olup, taşınmaz bitişik nizam 2 kat olan konut bölgesi inşaatalanında kalmakta olduğu ve taşınmaza ait 28.06.2006 tarih ve 419/20 sayılı yapı ruhsatı bulunduğu belirtilmektedir.
Kıymeti : 168.530,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında Olduğu Gibidir
1. Satış Günü : 14/11/2019 günü 11:05 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 11:05 - 11:10 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/8601 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR