ZİLE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Zile/Şeyhali Mahallesi'nde kargir bina ve arsası icradan satılıktır

ZİLE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00965673
Şehir : Tokat / Zile
Semt-Mahalle : ŞEYHALİ MAH. / ZİLE
: 335
Yayınlandığı Gazeteler

ÖZHABER 20.03.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/159 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.05.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
11.06.2019 10:00
Satış Yeri
:
Zile Adliyesi Ön Cephe Otopark Giriş Yanı ZİLE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ZİLE
İCRA DAİRESİ

2018/159 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Tokat İl, Zile İlçe, 919 Ada, 39 Parsel, ŞEYHALİ Mahalle, Tapu Kaydında Kagir bina ve arsa vasfında olup, bodrum katı 108,00 m2, zemin kat ve birinci normal katı 120,00 m2, çatı arası katı ise 60,00 m2 yapı alanlı, %30 yıpranma ve nefasetli, betonarme-karkas yapı tarzında, elektrik ve sıhhi tesisatı bulunan, kimi dairelerinin ısınma şekli bireysel kombi-doğalgaz ile kimi dairelerinin ise soba ile sağlanan, asansörsüz bir yapı olup, taşınmaz kat irtifakı ya da kat mülkiyeti gibi herhangi bir tesis uygulanmamış, ana yapı bağımsız bölümlerine ayrılmamıştır. 108,00 m2 yapı alanlı bodrum kat depo nitelikli olup bu şekilde kullanılmaktadır.120,00 m2 yapı alanlı ısınma şekli bireysel kombi-doğalgaz ile sağlanan, zemin kat mesken nitelikli olup, biri oturmalı mutfak olmak üzere toplam dört oda, bir lvb-wc ile bir banyo bulunmaktadır.120,00 m2 yapı alanlı, ısınma şekli soba ile sağlanan, birinci kat mesken nitelikli, içerisinde biri mutfak olmak üzere toplam beş oda, bir lvb-wc ile bir banyo bulunmaktadır. 60,00 m2 yapı alanlı, ısınma şekli soba ile sağlanan, çatı arası kat mesken nitelikli olup, biri mutfak olmak üzere toplam üç oda, bir lvb-wc bulunmaktadır. 20,00 m2 yapı alanlı, betonarme bir tablası bulunmayan ahşap tablalı, elektrik ve sıhhi tesisatı bulunmayan, yarı kagir yarı ahşap tarzında basit bir garaj, taşınmaz üzerinde bir adet üç katlı, bir çatı katı aralı mesken ile bir adette garaj yapıları bulunmaktadır. Taşınmaz belediye hudutları dahilinde ve imar sahası içerisinde olup, yapılaşma şekli bodrum kat hariç, ayrık nizam, dört kat (A-4) taks:0.30, kaks:1.20 ve konut alanı olarak belirlenmiştir. Borçlunun hissesi tamdır.
Adresi : Şeyhali Mah, Hıdırlık Sokak, No: 16 Zile / TOKAT
Yüzölçümü : 335,88 m2
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 15/05/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 11/06/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Zile Adliyesi Ön Cephe Otopark Giriş Yanı. ZİLE
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/159 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR