KARADENİZ EREĞLİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Zonguldak Ereğli'de 3 katlı bina arsasıyla icradan satılıktır

KARADENİZ EREĞLİ 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01050237
Şehir : Zonguldak / Ereğli
Semt-Mahalle : KEPEZ MAH. / KARADENİZEREĞLİ
Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

ÖNDER 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/7 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
360,940 TL
Birinci Satış Günü
:
04.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
29.11.2019 14:00
Satış Yeri
:
Zonguldak İli Kdz Ereğli İlçesi Adalet Sarayı Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KDZ.EREĞLİ
1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2018/7 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Arsa olarak belirtilen taşınmazın üzerinde tabanda oturma alanı 129 m2 (14,20x9) mt olan zemin kat ve 2 adet normal kattan müteşekkil 3 katlı betonarme bir yapı bulunmaktadır.Bina, her katı ayrı girişi olan ve ikametgah olarak planlanmış bir yapıdır. Normal katlarda balkon çıkmaları yapılarak normal katlar 143 m2 büyüklüğündedir. Zemin kat 129 m2 büyüklüğünde olup, salın, 2 oda, mutfak, banyo, wc, mahallerinden oluşan zemin kat halen kullanılmaktadır. Pencereleri plastik doğ rama, ıslak mahallerin duvarları yarı yüksekliğince fayans zeminleri seramik kaplıdır. İç kapıları ahşap, oda zeminleri beton şap halinde olup, halıfleks kaplıdır. Isınma sistemi sobalıdır.1. Normal kat 143 m2 büyüklüğünde olup, salon 2 oda, mutfak,banyo, wc ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Pencereler ahşap doğrama olup, diğer özellikleri zemin kat gibidir. Halen içinde oturulmaktadır. 2. Normal kat 143 m2 büyüklüğünde olup, salon 2 oda, mutfak, banyo, wc ve balkon mahallerinden oluşmaktadır. Pencereler plastik doğramadır.Yapıların dış cepheleri yalnızca zemin kat cephesi sıvalı olup, üst katların cepheleri sıvalı değildir. Bina genel olarak vasat halde bir yapı olup, çatı örtüsü mevcuttur. Binanın merdiven ve sahanlıkları beton halinde olup kaplama yapılmamıştır. Yapı3A grubunda bir yapı olup, yaklaşık 20 yıllık bir yapıdır. Kdz.Ereğli Belediye Başkanlığınca 28/05/2018 tarihli imar durumuna göretaşınmazın ayrık nizam tarzında tabanda oturma alanı en fazla % 40 olmak şartıyla 4 kat yapı müsaadesi bulunmaktadır. Taşınmaz, belediye sınırları içerisinde olup, imar planı dahilinde olduğundan arsa özelliğindedir. Taşınmaz, yol, su, elektrik, aydınlatma, ulaşım, kanalizasyon ve çöp toplama gibi Belediye hizmetlerinden tam olarak istifade etmektedir. Taşınmaz İlçe merkezine yaklaşık 3 km mesafededir. Görüş alanı açık ve devamlı güneş alır konumdadır. Zemin düz olup, her türlü unşaat yapımına elverişli, malzeme ve nakliye kolaylığı vardır. Etrafında özel binalar mevcut olup, şehircilik yönünden gelişmiş bir bölgede yer almaktadır.Taşınmaz hisselidir. Taşınmazın, şehir. İdari ve ticaret merkezine mesafesi, bulunduğu konum, Belediye hizmetlerinden istifadesi, büyüklüğü, imar durumu, topoğrafik durumu ve çevre iliişkisi gibi fiziksel veriler ve bu bölgede teşekkül etmiş serbest piyasa alım,satım rayiçleri gibi faktörler göz önüne alındığında taşınmazın çıplak değerinin 1 m2 si 500,00.-TL/m2 olarak takdir ve tespit edilmiştir. Arsanın değeri 148.460,00.-TL dir. Yapım değeri:212.480,00.-TL Taşınmazın toplam değeri:360.940,00.-TL dir.
Adresi : Zonguldak İl, Ereğli İlçe, 398 Parsel, KEPEZ Mahalle Arsa
Yüzölçümü :
Arsa Payı :
İmar Durumu : Taşınmazınayrık nizam tarzında tabanda oturma alanı en fazla % 40 olmak şartıyla 4 kat yapı müsaadesi bulunmaktadır. Taşınmaz, belediye sınırları içerisinde olup, imar planı dahilinde olduğundan arsa özelliğindedir.
Kıymeti : 360.940,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : ZONGULDAK İLİ KDZ EREĞLİ İLÇESİ KEPEZ MAHALLESİ 398 NOLU PARSEL ARSA 296,92 M2 Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 29/11/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Zonguldak İli Kdz Ereğli İlçesi Adalet Sarayı Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/7 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR