BODRUM (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Bodrum/Turgutreis'de devremülk hakkı mahkeme kararıyla satılıktır

BODRUM (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065934
Şehir : Muğla / Bodrum
Semt-Mahalle : TURGUTREİS MAH. / BODRUM
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 12.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3 TEREKE SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
25,847 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
09.01.2020 13:30
Satış Yeri
:
Bodrum Sulh Hukuk Mah.Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BODRUM
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU


2019/3 TEREKE SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLÂNI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : MUĞLA ili, BODRUM ilçesi, TURGUTREİS Mah. YALI Mev. 197 ADA, 16 PARSEL, 22 BLOK, 43 Nolu BAĞIMSIZ BÖLÜM sayılı taşınmazdaki 04-19 AĞUSTOS devresine ait DEVREMÜLK HAKKI.
Önemli Özellikleri : Satışa konu taşınmazBodrum istikametinden Turgutreise giriş yaparken solda yer alan Turgut Özal Caddesine dönülerek yaklaşık 3 km gidildikten sonra sağ koldabulunmaktadır. Keşif tarihi itibariyle sitenin giriş kapasında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından riskli yapılara ait yıkım tebligat yazısının bulunduğu görülmüştür.
Yüzölçümü : 7.677,00 m2
Arsa Payı : 12/154
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Turgutreis Uygulama Plânında; S-2 Lejantlı Emsal:0,50 yoğunluklu KONUTalanında kalmaktadır.
Kıymeti : 25.847,74 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Muhtelif hacizler mevcut.
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 09/01/2020 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : Bodrum Sulh Hukuk Mah.Satış Memurluğu 1.Kat 74 No'lu Oda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflâs Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tâhsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnâmeyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3 Tereke Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilân olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR