POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Polatlı'da 63 m² dükkan icradan satılıktır

POLATLI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01098362
Şehir : Ankara / Polatlı
Semt-Mahalle : CUMHURİYET MAH. / POLATLI
: 63
Yayınlandığı Gazeteler

GAZETE AYRINTI 11.12.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2109 ESAS
Muhammen Bedeli
:
100,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2020 15:20
İkinci Satış Günü
:
17.02.2020 15:20
Satış Yeri
:
POLATLI ADLİYESİ 1. KAT

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
POLATLI
İCRA DAİRESİ
2019/2109 ESAS

TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Ankara İl, Polatlı İlçe, 405 Ada, 31 Parsel, CUMHURİYET Mahalle/Köy, ETİ CADDESİ Mevkii, Zemin kat, 13 nolu bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Ankara ili, Polatlı ilçesi, Cumhuriyet mah. 405 ada, 31 parselde kayıtlı zemin kat 13 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmaz satılarak paraya çevrilecektir. Dükkanın girişi Eti caddesi üzerinden sağlanmaktadır. Dükkanın dış cephesi camekanlı alüminyum profil doğramadır. Çelikler Emlak ve İnşaat adı altında faaliyet göstermektedir. Dükkanın zemini mermerit kaplama, duvarları alçı sıva üzerine sedef desenlidir. Dükkanın tavanı spot lambalardan döşenmiştir. Dükkanın arka tarafı asma tavanlı olarak pvc kaplama ile ayrılmıştır. Dükkanda kalorifer peteklerinin döşeli olduğu gözlemlenmiştir. Dükkanın tapudaki esas mimari projesinden alanının 63,11 m2 olduğu tespit edilmiştir. Dükkan Kargir Apartman ve Arsa üzerinde bulunan 4 katlı betonarme yapının zemin katında bulunmaktadır. Polatlı belediyesi İmar Müdürlüğünden yapılan araştırmadan bahse konu taşınmazın bulunduğu bölgedeki 1/1000 ölçekli imar planına göre, konut alanı içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları, Bitişik Nizam 4 kat konut müsaadelidir. Taşınmaz HATİCE ÇELİK adına TAM hisse ile kayıtlıdır. DÜKKAN
Adresi : Cumhuriyet Mahallesi, Eti Caddesi, Yüksel ApartmanıPolatlı/Ankara Polatlı / ANKARA
Yüzölçümü : 507,00 m2
Arsa Payı : 18/417
İmar Durumu : Polatlı belediyesi İmar Müdürlüğünden yapılan araştırmadan bahse konu taşınmazın bulunduğu bölgedeki 1/1000 ölçekli imar planına göre, konut alanı içerisinde kalmakta olup, yapılaşma koşulları, Bitişik Nizam 4 kat konut müsaadelidir.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Beyan ( AT) Bu gayrımenkulun mülkiyeti kat mülkiyetine geçmiştir.
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
2. Satış Günü : 27/02/2020 günü 15:20 - 15:25 arası
Satış Yeri : Polatlı Adliyesi Mezat Salonu 1. kat
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanı talimatta belirtilen ilgililerin adresine tebliğe gönderilmiş olup, İİK 127 maddesi gereğince iş bu satış ilan, tapuda adresi bulunmayan ve tebligat yapılmayan ilgililere ilanen tebligat yerine kaim olacağı ilan olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2109 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR