ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Yenimahalle'de 419 m² dükkan icradan satılıktır

ANKARA 20. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116450
Şehir : Ankara / Yenimahalle
Semt-Mahalle : GÜZELYAKA MAH. / ŞENTEPE
: 419
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 16.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13736 ESAS
Muhammen Bedeli
:
740,000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.02.2020 14:50
İkinci Satış Günü
:
24.03.2020 14:50
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
20. İCRA DAİRESİ
2019/13736 ESAS
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Yenimahalle İlçe, 61431 Ada, 7 Parsel, GÜZELYAKA Mevkii, 1.Bodrum Kat 12 nolu bağımsız bölüm, 2. sınıf pide ve kebap salonu. Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz zemin+asma kat+ üç normal kat olarak inşa edilmiştir. Bölge elektrik, su, yol, kanalizasyon gibi her türlü belediye hizmetinden faydalanır. Zemin+asma kat olan bağımsız bölüm; zemin kat boş depo olarak kullanılan mahallin yer döşemesi granit seramik, duvarları boya ve asma kata çıkan iç merdiven mermer kaplama olup, merdiven korkuluğu yoktur, ayrıca bu mahalde bir iç depo mevcuttur. Asma Kat; 2 açık büro, bir oda, bir antre, bir duş yeri ile bir bay wc ile bir bayan wc mevcuttur. Bağımsız bölümün alanı; Zemin kat alanı( net alan) 335,24 m² Asma Kat alanı ( net alan) 84,05 m² olarak bilirkişilerce ölçülmüştür. Taşınmaza ilişkin diğer tüm bilgiler satış dosyasından edinilebilir. Taşınmazın satışı anında geçerli olan KDV oranının uygulanacağı ilanen tüm taraflara tebliğ olunur.
Adresi : Ankara İli Yenimahalle İlçesi Güzelyaka Mahallesi 537. Sok. No:27 ( Eski No: 1) Kayra Apt. Zemin Kat + Asma Kat.Yenimahalle / ANKARA
Yüzölçümü : 646 m2
Arsa Payı : 52/646
İmar Durumu : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
Kıymeti : 740.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
1. Satış Günü : 27/02/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 24/03/2020 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13736 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
Taşınmazın satış ilanı İİK 127. Madde hükümlerine göre ' adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresi olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer' hükmü uyarınca ilan edilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR