BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Bandırma'da 30 m² dükkan icradan satılıktır

BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069070
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : PAŞAKONAK MAH. / BANDIRMA
: 30
Yayınlandığı Gazeteler

BANSES 18.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/317 esas
Muhammen Bedeli
:
60,735 TL
Birinci Satış Günü
:
18.11.2019 11:30
İkinci Satış Günü
:
16.12.2019 11:30
Satış Yeri
:
Orman İşletme Müdürlüğü İhale Salonu 600 Evler Mah. Sakarya Cad. No:2 Bandırma/BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ
2019/317 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 2326 Ada, 6 Parsel, PAŞAKONAK Mahalle/Köy, 24 Nolu Bağımsız Bölüm 1030 Sokak ile Eski Edincik Caddesi kesişiminde bulunmakta olup IIIB yapı sınıfında, ayrık nizamda, zemin + 5 normal kat olarak proje ve inşa edilmiştir. Bina girişi, 1030 Sokak cephe hattına göre ön cepheden, zemin kat seviyesinden camekanlı demir doğrama giriş kapısı ile sağlanmaktadır. Bina dış cephesi, dış cephe boyası ile boyalıdır. Binanın giriş alanı, koridor, sahanlık, merdiven ve ortak alan zemini mermer, duvarları saten boyalı, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Asansör mevcuttur. Dava konusu 24 bağımsız bölüm no.lu dükkan, binanın zemin katında, bina girişine göre ön cephe sağ tarafta, 1030 Sokak ile Eski Edincik Caddesi kesiminde köşe konumludur. Değerleme konusu taşınmaz, mimari projesine göre tek hacim olmak üzere toplam brüt, ortak alan hariç ~30 m2 kullanım alanına sahiptir. Giriş kapısı ve pencereleri alüminyum doğramadır. Zemin seramik kaplama, duvarlar ise boyalıdır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısıtılması soba ile sağlanmaktadır. Taşınmazda %25 oranında (21-30 yaş) yıpranma olduğu tespit edilmiştir.Taşınmaz orta gelir grubuna hitap eden, 6 katlı mesken fonksiyonlu gelişim gösteren bölgede bulunmakta olup, tüm alt yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yakın çevresinde Bahçeşehir Koleji, Cumhuriyet İÖ Okulu, Çamlık Yürüyüş Alanı, Market, Cami vb. kamusal alanlar bulunmaktadır. Ulaşım iyi durumdadır.
Adresi : Paşakonak Mahallesi, 1030 Sokak, Erkan Apartmanı No:14/14A Adresli Bandırma / BALIKESİR Yüzölçümü : 1.422,07 m2
Arsa Payı : 26/2842
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bandırma Belediyesinin imar planında belirtildiği gibi; 2326 ada, 6 parsel, 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, Ayrık Nizam, 5 Kat, ön bahçe mesafesi 10m yapılaşma şartlarında KONUT Alanında kalmakta
Kıymeti : 60.735,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 18/11/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ İHALE SALONU 600 Evler Mah. Sakarya Cad. No:2 Bandırma
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/317 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR