BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Bandırma'da 357 m² ofis icradan satılıktır

BANDIRMA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01117061
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : PAŞABAYIR MAH. / BANDIRMA
: 357
Yayınlandığı Gazeteler

GENÇ BAYRAK 17.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/242 talimat
Muhammen Bedeli
:
267,595 TL
Birinci Satış Günü
:
25.02.2020 14:45
İkinci Satış Günü
:
23.03.2020 14:45
Satış Yeri
:
600 evler mah. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi baro lokali bandırma

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BANDIRMA
2. İCRA DAİRESİ
2019/242 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 1170 Ada, 1699 Parsel, PAŞABAYIR Mahalle/Köy, Apartman giriş kapısı demir doğramadır. apartman merdiven basamakları ve sanalıkları mermer kaplı merdiven ve sahanlığı çevre duvarları ile tavanı plastik boyalıdır binada asansör mevcuttur. ofis giriş kapısı zemin katta aliminyum bodrum katta kapılar demir doğrama pencere doğramaları pvc ve çift camlıdır zemin kat muhasebe bürosu bodrum kat boya malzeme deposu olarak kullanılmaktadır. paşa sokağa cephelidir ofis III/B sınıf yapı özelliğindeki bir yapı içindedir. yapıda yıpranma %10 ( 6-10 yaş) olarak tespit edilmiştir şehir merkezi içinde olup aktif ticaret bölgesine yakındır taşınmazın çevresinde eğitim alanları parklar gibi kamusal kullanım alanları bulunmaktadır.

Adresi : Paşabayır Mh. Paşa Sk. Öner Apt. No 15 1 Nolu Bandırma / BALIKESİR

Yüzölçümü : 357,88 m2

Arsa Payı : 24/118

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı konut yapı alanında bitişik nizam 4 kat ön bahçe mesafesi 0,0 yan bahçe mesafesi 0,0 m yapı adası içinde

Kıymeti : 267.595,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 25/02/2020 günü 14:45 - 14:50 arası

2. Satış Günü : 23/03/2020 günü 14:45 - 14:50 arası

Satış Yeri : 600 evler mah. adliye sarayı yanı avukatlar iş merkezi baro lokali bandırma -

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/242 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR