BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Bandırma'da 600 m2 dükkan icradan satılıktır

BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01120464
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : 600 EVLER MAH. / BANDIRMA
: 600
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 24.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13 esas
Muhammen Bedeli
:
570,490 TL
Birinci Satış Günü
:
28.02.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
27.03.2020 10:30
Satış Yeri
:
600 Evler Mah Sakarya Cd No 2 Bandırma Orman İşletme Mezat Salonu Bandırma Balıkesir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BANDIRMA 1. İCRA DAİRESİ
2019/13 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir ili, Bandırma ilçesi, 600 Evler Mah Pirenlik kırı mevkii 646 ada 10 parselde kayıtlı 250 m2 yüz ölçümlü arsa niteliğindeki taşınmaz Altıyüzevler sanayi sitesi içerisinde 1313 nolu sokaktadır, parsel üzerinden halen Ertürk Yedek Parça dükkanı bulunmaktadır, civarında sanayi dükkanları - iş yerleri bulunmakta olup, ön çephesindeki yol asfalt kaplıdır taşınmaz civarında her türlü alt yapı mevcuttur, taşınmaz üzerinde asma katı bulanan dükkan bulunmaktadır, dükkan halen oto yedek parçaları satışı yapılan içte geniş alanı olan mağazadır iç tabanları genel olarak karo mozaik ofis ve muhasebe / kasa kısmında laminant parke kaplıdır, mağaza içerisinde idari bölüm ve muhasebe bölümü plastik camekan ile yapılmış tavanı alçıpan kaplıdır, mağaza içinde 2 gözlü wc bölümü bulunmaktadır. içten betonarme merdiven ile asma kata ve asma kattan teras kata çıkılmakta olup, bu kısımda da kapalı olan oluşturulmuştur. bina alanına ön cephedeki bahçe bölümü ilave edilerek kapalı alan oluşturulmuş ve mağaza genişletilmiştir. binada asma kat ve asma kat üzerine demir merdiven ile çıkılarak ilave kapalı alanlar yapılmış olup, bu kısımlar ruhsata tabi değildir. bina çatası çelik konstrüksiyonludur. bina dış cephesi ve dışı alüminyum camekandır. mevcut hali ile (genilşetilmiş hali ile) binadaki takribi kullanım alanı 600,00m2 dir. binanın yapım yılı 2013 yılından önceki yıllara aittir. taşınmazın arsa imar durumu, ulaşımı, konumu, miktarı, çevresel faktörler, dükkanın yapılas özellikleri, bölgenin gelişim durumu, alt yapısı vb.. gibi özellikleri alınarak mevcut hali ile tamamının değeri kıymet takdirine itiraz davası sonucunda mahkemece 570.490,00-TL olarak belirlenmiştir.
Adresi : Altıyüzevler Sanayii Sitesi 1313 Sokak Ertürk Yedek Parça Bandırma
Yüzölçümü : 250,00 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Balıkesir ili, Bandırma ilçesi, 600 Evler Mah Pirenlik kırı mevkii 646 ada
10 parseldeki taşınmaz ticaret alınında E=0,65, H=5,50 m olarak imariznine tabidir
Kıymeti : 570.490,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Bandırma 1 Asliye Hukuk Mahkemesinin 2019/10 es sayılı müzekkeresi ile ihtiyati tedbir şerhi vardır,
Ayrıca tapu kayındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/02/2020 günü 10:30 - 10:40 arası -
2. Satış Günü : 27/03/2020 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : 600 Evler Mah Sakarya Cd No 2 Bandırma Orman İşletme Mezat Salonu Bandırma Balıkesir

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR