BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma Hacıyusuf Mahallesi'nde 206 m² depo icradan satılıktır

BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094378
Şehir : Balıkesir / Bandırma
Semt-Mahalle : HACI YUSUF MAH. / BANDIRMA
: 206
Yayınlandığı Gazeteler

GENÇ BAYRAK 02.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/17 talimat
Muhammen Bedeli
:
78,416 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ İHALE SALONU 600 Evler Mah. Sakarya Cad. No:2

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BANDIRMA 3. İCRA DAİRESİ 2018/17 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Balıkesir İl, Bandırma İlçe, 553 Ada, 5 Parsel, HACIYUSUF Mahalle 10 Nolu Bağımsız Bölüm Bodrum kat depo, B.A. karkas, özelliği itibarı ile III/A inşaat sınıfı yapı özelliğinde bulunmaktadır. Bina Giriş kapısı ferforje süslemeli demir doğramadır. Bina girişinde ve sahanlıklarda mozaik kaplama, duvarlar plastik boyalıdır. Binada asansör mevcut değildir. Depo giriş kapısı demir doğrama, zemini şap, duvarları ve tavanı plastik boyalıdır. Depo içi bakımsızdır. İçine pis sular akıntısı bulunmaktadır. Depo vasıflı taşınmaz III/A inşaat sınıfı özelliğinde, soba ile ısıtılan taşınmazdır. Taşınmaz bakımsız olup tadilat ihtiyacı vardır. Yapıda yıpranma %60 civarında değerlendirilmiştir. Şehir merkezine ve aktif ticaret bölgesine uzak konumdadır. Bandırmada depo olarak az tercih edilebilecek bölgede bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede; elektrik, asfalt, yol, su, telefon, kanalizasyon, doğal gaz gibi alt yapı hizmetleri mevcuttur. Satışı istenmesi halinde taşınmaz şehir merkezine uzak
Adresi : Hacı Yusuf Mahallesi, Levent Caddesi, Kardelen Apartmanı No:24?Te Bodrum Kat, 10 Bağımsız Bölüm No Taşınmaz Depodur. Bandırma / BALIKESİR
Yüzölçümü : 206,75 m2
Arsa Payı : 56/352
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bandırma Belediyesinin imar planında belirtildiği gibi; 553 ada, 5 parsel numaralı taşınmaz, uygulama imar planında, Bitişik nizam, 5 kat, konut yapı adası içinde bulunmaktadır
Kıymeti : 78.416,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : kaydındaki gibi
1. Satış Günü : 15/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 19/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ İHALE SALONU 600 Evler Mah. Sakarya Cad. No:2 Bandırma/Balıkesir
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/17 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR