DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Denizli/Honaz'da 8.703 m² arsa üzerinde bulunan yapılar icradan satılıktır

DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01108612
Şehir : Denizli / Honaz
Semt-Mahalle : KIZILYER MAH. / HONAZ
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 01.01.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/195 Talimat
Muhammen Bedeli
:
2,632,005 TL
Birinci Satış Günü
:
18.02.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
16.03.2020 10:45
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
7. İCRA DAİRESİ

2019/195 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli Honaz İlçesi Kızılyer mah. Kızılmeşe mevkii tapunun 103 ada 1 parselde kayıtlı arsa nitelikli, 8.703,00 m2 alanlı taşınmaz parsel içinde belediyesinden alınmış inşaat ve iskan ruhsatlarına göre toplam 3252.20 m2 büyüklüğünde bina vardır. Bina inşaatlarının 740.00 m2'si işletme binası, 1026.10 m2'si depo yapıları, 236.00 m2'si servis holü, 350.10 m2'si asma kat idari büro olarak yapılmıştır. Parsel alanı içinde sonradan yapılmış tek katlı 90.00 m2 büyüklüğünde tesislerin bekçi evi niteliğinde tek katlı yığma yapı vardır. Ruhsatlı olarak yapılan yapılar kısmen tek katlı kısmen iki katlı olarak yapılmış betonarme yapılardır Binanın döşeme kaplamalarının tamamı vakumlu beton duvarları sıva üzeri badana soğuk hava depolarının tavanları strafor köpük diğer bölümler sıva üzeri badana yapılmıştır. Soğuk hava odaları kapıları ile soğuk hava giriş kapıları demir kapı olarak yapılmış, diğer doğramaları içleri ve dışları PVC doğrama olarak yapılmıştır. Soğuk hava odalarının dışa bakan duvarları izolasyonlu duvar olarak yapılmıştır. Bina içinde bulunan WC'ler döşeme ve duvarları seramik olarak yapılmıştır. Binada ısıtma ve soğutma olmayıp sadece soğuk hava depolarında soğutma sistemi yapılmıştır. Binalar mevcut haliyle terk edilmiş kullanılmamaktadır. Parselin bahçesinin içinde bulunan tek katlı lojman binası ruhsatsız olarak yapılmış,yığma yapı niteliğinde olup üzerinde beton tabliye bulunmamakta olup, kiremit örtülü çatı vardır. Salon ve mutfak döşeme kaplaması seramik duvarları sıva üzeri plastik badana, tavanları ahşap lambri tavan olarak yapılmıştır. Oda döşeme kaplaması ahşap rabıta duvarları sıva üzeri plastik badana, tavanları ahşap lambri olarak yapılmıştır. Banyo döşeme ve duvarları seramik kaplama tavanları ahşap lambri yapılmıştır.Binanın dış doğramaları PVC iç doğramaları ahşap üzeri boya yapılmıştır. Bina malzeme ve işçilik olarak iyi durumda değildir. Temel inşaatının iyi olmamasından dolayı binada farklı oturmalardan kaynaklanan çatlaklıklar vardır.Bina bakımsız ve kötü durumdadır.Taşınmaz parselin bahçe duvarları ortalama 1.50 mt yüksekliğinde beton perde üzeri tel ile yapılmış bahçe duvarları vardır. Parsel üzerinde 8 adet 10-15 yaşlarında asma, 1 adet 15-20 yaşlarında kavak, 1 adet 10-12 yaşlarında ceviz, 4 adet 20-25 yaşlarında dut, 2 adet 7-8 yaşlarında ceviz, 1 adet 7-8 yaşlarında nar, 2 adet 25-50 yaşlarında çam, 15 adet 20-25 yaşlarında selvi, 1 adet 7-8 yaşlarında vişne, 2 adet 7-8 yaşlarında erik, 1 adet 7-8 yaşlarında armut, 1 adet 15-20 yaşlarında çınar ağacı bulunmaktadır. Taşınmaz parsel bulunduğu yer itibariyle AYDEM,PTT ve belediye hizmetlerinin tamamından faydalanmaktadır. Ulaşımı kolaydır.Parsel köşe başı parseldir.Parselin geometrik yapısı düzgün konumdadır.
Adresi : Parsel Kocabaş mahallesinden Honaz istikametine doğru giderken Kızılyer Mahallesi Honaz yol ayırımın sol tarafında bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 8.703 m2
İmar Durumu : Parsel imar parseli konumunda olup imar uygulaması yapılmış imar parselidir. imar durumuna göre iki kat inşaat izni verilmektedir. Hali hazırda taşınmaz parsel içinde idari binalar, soğuk hava deposu bulunmakta, depo binaları ruhsatlı, tek katlı konut binası ruhsatsızdır.
Kıymeti : 2.632.005,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/02/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 16/03/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İş bu ilan tapuda adresi bulunmayan ve/veya tapuda kayıtlı adreslerinde bulunamayan ilgililere İİK nun 127. maddesi gereğince tebliğ yerine kaimdir

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/195 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/12/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR