DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Denizli/Pamukkale'de 319 m2 işyeri icradan satılıktır

DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01040593
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : DOKUZKAVAKLAR MAH. / KARŞIYAKA
: 319
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 21.08.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/57 Talimat
Muhammen Bedeli
:
870,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
18.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
7. İCRA DAİRESİ
2019/57 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçesi Dokuzkavaklar Mah. 2501 Ada, 13 Parsel, 9 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı taşınmaz zemin kat ve bodrum kat ile beraber tek işyeri olarak kullanılmaktadır. İş yerinin bodrum katı 114.56 m2 zemin katı 204.92 m2 olmak üzere toplam bürüt alanı 319.48 m2 dir. Taşınmazın bulunduğu bina beş yıllık bir yapıdır. İş yerinde alttan ısınmalı kalorifer yapılmış kombisi yoktur, İş yerinin bodrum katı için ısıtma yapılmamıştır. İş yerinin bodrum katı döşeme kaplaması seramik kaplama duvar ve tavanları sıva üzeri renkli plastik bandana yapılmıştır. Zemin kattan bodrum kata inen merdiven betonarme merdiven olarak yapılmış merdiven kaplaması mermer kaplamadır. Merdiven korkulukları demir malzemeden yapılmış ve yağlı boya ile boyanmıştır. İş yerinin zemin katı döşeme kaplaması seramik kaplama duvarları alçı sıva üzeri su bazlı saten boya yapılmıştır. Tavanı taş yünü asma tavan olarak yapılmıştır. İşyerinin zemin katında bir wc olup döşeme ve duvarları seramik kaplama tavanı taş yünü asma tavan olarak yapılmıştır.wc kapısı alüminyum kapı olarak yapılmıştır.İş yerinin zemin kat dış doğramaları alüminyum doğrama olarak yapılmıştır. Taşınmaz bina bulunduğu yer itibariyle AYDEM,PTT ve belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşımı kolaydır. Çevre parsellerde yapılaşmalar tamamlanmış yeni yapılar ruhsatlı yapılar eski yapılar kaçak ruhsatsız yapılardır. Taşınmaz işyeri Dokuzkavaklar mah. Şehir Er İlker Kocabıyık caddesi ile 2128 sokağın birleştiği yerde köşe başında bulunmaktadır. İş yerinin girişi Şehir Er İlker Kocabıyık caddesi cephelidir. yakınlarında Ankara Bulvarı, Hacı Serpil Kabaklıoğlu ilk okulu, Deliktaş parkı, Ankara Bulvarı, Yıkılan Üçgen çarşısıbulunmaktadır.İş yeri insan ve araç trafiğinin hareketli olduğu cadde üzerindedir.
Adresi : Dokuzkavaklar Mah. Şehit Er İlker Kocabıyık Cad. 2128 Sok. Çalıkoğlu Apt. No. 1 Pamukkale / DENİZLİ
İmar Durumu : Değerlendirmeye konu taşınmaz Pamukkale belediyesi 1/1000 ölçekli uygulama imar planı sınırları içinde olup imar uygulaması yapılmış imar parselidir.
Kıymeti : 870.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (31.12.2019 tarihine kadar yapılacak tescillerde )
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/57 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR