BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Esenyurt Süleymaniye Mahallesi'nde 57 m² dükkan icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01131547
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : SÜLEYMANİYE MAH. / İNCİRTEPE
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 13.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/222 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
27.04.2020 10:40
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2019/222 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İl, Esenyurt İlçe, Esenyurt Mahallesi, 3047 ada, 2 parsel numaralı, 167,69 m2 yüzölçümlü, “arsa” nitelikli ana taşınmazı üzerindeki, 3 dış kapı numaralı binada, zemin katta yer almakta olup taşınmaz 36/200 arsa paylı ve 2 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Süleymaniye Mahallesinde,Aziz Nesin Caddesi üzerinde yer almaktadır. Ana taşınmaz ara parsel konumludur.Taşınmazın yer aldığı bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. TEM Bahçeşehir gişelerine yakın konumdadır. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda olan binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmıştır. Bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret+konut nitelikli yapılar, Hz.Osman Camii,9 Numaralı Aile Sağlık Merkezi, park bulunmaktadır.Yerinde yapılan incelemede binanın dış cephesinin boyalı olduğu, binanın bodrum, zemin ile 4 adet normal kattan oluştuğu, binanın betonarme karkas tarzda inşa edildiği belirlenmiştir. Yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında binanın 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır. İnceleme günü taşınmazın içerisine girilerek iç mekan özellikleri belirlenmiştir. Ayrıca ilgili Belediye’deki mimari projesi de incelenmiştir. Buna göre taşınmaz depo kısmı ile irtibatı kesilerek 2 ayrı bağımsız bölüm gibi aynı kiracı tarafından kahvehane olarak kullanıldığı, dış cephesinde Erdem Grup İnşaat yazdığı, her iki bölümde de yerlerin seramik kaplı olduğu, tavan ve duvarlarının boya badanasının yapılı olduğu, dükkan kısmının dış cephe doğramalarının alüminyum+ cam, alt katın ise dış kapısının cam+ demir doğrama olduğu, pencerelerinde demir korkuluk bulunduğu belirlenmiştir. Taşınmaz incelenen projesine göre deponun net alanı 25,44, m2, dükkanın net alanın 31,97 m2 olmak üzere toplam net alanın 57,41 m2 olduğu belirlenmiştir.
İmar Durumu:1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında bitişik nizam/ 5 kat/ konut alanında kaldığı Kıymeti: 350.000,00 TL
KDV Oranı : %18
aydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 27/04/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/222 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/02/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR