İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kastamonu/İnebolu'da 64 m² dükkan mahkemeden satılıktır (çoklu satış)

İNEBOLU SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01186942
Şehir : Kastamonu / İnebolu
Semt-Mahalle : CÜNÜRYE MAH. / İNEBOLU
Toplam m² : 64
Bina Yaşı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

İNEBOLU POSTASI 10.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
İNEBOLU SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2020/1 Satış
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
23.09.2020 15:00
İkinci Satış Günü
:
20.10.2020 15:00
Satış Yeri
:
İNEBOLU ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İNEBOLU(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2020/1 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Kastamonu İli, İnebolu İlçesi, Cünürye Mahallesi, Uluyaz Mevki, 132 ada 14 parsel sayılı zemin kat 1 no lu dükkan niteliğindeki taşınmaz. Taşınmaz, İnebolu İlçe merkezine (Kaymakamlık, bankalar, yoğun ticari faaliyetin olduğu merkez) 1-1,5 km mesafede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Denize 50 metre mesafededir. İsmetpaşa Caddesi üzerinde yer almaktadır.Taşınmazın bulunduğu ana taşınmaz arsa vasfında olup, uygulama imar planı sınırları içerisinde konut alanı olarak ayrılan yerlerdendir. yapılaşma şartları bitişik nizam ve altı kattır.Satışa konu taşınmaz 1 no lu bağımsız bölüm olup 64,48 m² alana sahip iş yeridir. iş yerinin dış duvarı olmayıp tamamen plastik doğramadan oluşmaktadır. Kıymet takdiri yapıldığı sırada herhangi bir ticari faaliyete rastlanılmamıştır.Yapı yaklaşık 10 yıllıktır.
Adresi :Kastamonu İli, İnebolu İlçesi, Cünürye Mahallesi,132 ada 14 parsel
Yüzölçümü : 307,78 m²
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var. İnşaat tarzı ana taşınmaz bitişik nizam 6 kat (Satışa konu taşınmaz 1 no lu dükkan vasfındaki bağımsız bölümdür)
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 23/09/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 20/10/2020 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : İNEBOLU ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kastamonu İli, İnebolu İlçesi,Camikebir Mahallesi, Düztarla Yolu Mevki, 384 ada 25 parsel (eski ada nosu 3) sayılı tapuda ahşap üç katlı ve kargir tek katlı ev ve bahçesi olarak kayıtlı 285,50 m² taşınmaz. Taşınmaz İnebolu İçe merkezine (Kaymakamlık, bankalar, yoğun ticari faaliyetin olduğu merkez) 500-750 metre mesafede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmaz uygulama imar planı sınırları içerisinde konut alanı olarak ayrılan yerlerdendir. yapılaşma şartları ayrık nizam ve üç kattır. Ön bahçe mesafesi beş, yan bahçe mesafesi üç metredir. taşınmaz üzerinde bir adet kargir yapı bulunmaktadır.Üzerindeki yapı bir adet bodrum ve zemin kattan ibarettir.Yapının dışı sıvalı ve boyalıdır.boya kısımlarında aşınmalar mevcuttur. Ahşap çatılı ve kiremit çatı örtüsü vardır. Giriş kapısı çelik, pencere doğramaları plastikdir. taşınmazın toplam yapı alanı 220 m² dir. Yaklaşık 40-45 yıllık olan yapının yaşı ve mevcut durumu göz önüne alındığında aşınma oranı %45 olarak bilirkişi tarafından takdir edilmiştir. Tapu Kaydında "Kentsel Sit alanı içerisindedir" şerhi vardır.
Adresi : Kastamonu İli, İnebolu İlçesi,Camikebir Mahallesi, 384 ada 25 parse
Yüzölçümü : 258,22 m²
Arsa Payı :
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam 3 kat
Kıymeti : 546.830,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : KENTSEL SİT ALANI İÇERİSİNDE YER ALMAKTADIR.
1. Satış Günü : 23/09/2020 günü 15:05 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 20/10/2020 günü 15:05 - 15:10 arası
Satış Yeri : İNEBOLU ADLİYESİ SULH HUKUK MAHKEMESİ DURUŞMA SALONU
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR