KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kayseri Kocasinan'da depolu dükkan icradan satılıktır

KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01132139
Şehir : Kayseri / Kocasinan
Semt-Mahalle : ERKİLET DERE MAH. / ERKİLET
: 206
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 14.02.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/424 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.03.2020 14:10
İkinci Satış Günü
:
29.04.2020 14:00
Satış Yeri
:
Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ GAYRİMENKUL SATIŞ İCRA DAİRESİ
2019/424 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 No'lu Taşınmazın Özellikleri :Kayseri İli, Kocasinan İlçesi, Erkilet Mah. 853 Ada, 6 Parselde kayıtlı, 8.330,20 m2 yüzölçümlü, Arsa vasfındaki ana taşınmazın, 27766/833020 Arsa paylı, C Blok, Zemin Kat, 23 Nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı Depolu Dükkan vasfındaki taşınmazdır. Ana taşınmaz üzerindeki bina bodrum kat, zemin kat, 10 normal kat ve çatıdan oluşmaktadır. Yapının taşıyıcı sistemi betonarme karkas tarzında yapılmıştır. Yaklaşık 2 yıllık bir binadır. Ana yapıda doğalgaz tesisatı çekilidir. Yapının dış cephesinde ısı yalıtım amaçlı mantolama yapılı olup, sıvalı ve akrilik boyalıdır. Yapıda 2 adet asansör bulunmaktadır. Yapı zemin katta dükkan, normal katlarda ise mesken vasıflı bağımsız bölümlerden oluşmaktadır. İpotekli depolu dükkan bu binanın zemin katındaki 23 nolu bağımsız bölümdür. Dükkan batı yönünde tek cephelidir. Dükkan girişinde ısı camlı alüminyum doğramadan camekan yapılıdır. Giriş kapısı ısı camlı alüminyum doğramadır. Zemin kat ve bodrum kat 1 er adet hacimden oluşmaktadır. Zemin ve bodrum katlarda 1'er adet lv-wc bulunmaktadır. Zemin kat ve bodrum kat arasında ulaşım betonarme iç merdivenle sağlanmaktadır. Alüminyum korkuluk yapılıdır. Zeminler seramik kaplamadır. Duvarlar ve tavanlar alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. Merkezi doğalgazlı kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır. Dükkanın; zemin katı 130,00 m2, bodrum katı 76,00 m2 olmak üzere toplam 206,00 m2 net kullanım alanı bulunmaktadır. Taşınmaz kentsel kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Erkilet Dere Mah. Işkın Cad. No:19/C Merkez / KAYSERİ
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında E=1,50 yoğunluklu, YEnçok=n olan serbest yükseklikli konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz takyidatında "AT 3402 Sayılı Kanunun Ek 1 inci maddesi uygulamasına tabidir." şerhi bulunmaktadır. Diğer şerhler tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/03/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 29/04/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Kayseri Bölge Adliye Mahkeme Binası Zemin Kat İcra Daireleri Satış Odası-1 - Sümer Mahallesi Erkilet Bulvarı No:8 MERKEZ / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/424 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR