KAYSERİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kayseri Melikgazi'de 34 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

KAYSERİ 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01154199
Şehir : Kayseri / Melikgazi
: 34
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/21 Satış
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.05.2020 14:00
Satış Yeri
:
2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı KOCASİNAN / KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAYSERİ 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/21 SATIŞ
TAŞINMAZLARIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazların cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
36 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Satışa konu taşınmaz, Kayseri İli, Melikgazi İlçesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, ada 6293, parsel 1 de tapuya kayıtlı zemin kat 36 bağımsız bölüm numaralı dükkan niteliğindeki taşınmazdır. Bağımsız bölüm nolu taşınmazın bulunduğu ana yapı bodrum + zemin +asma kat + 12 normal kattan oluşmaktadır, ana yapının dış cephesi mantolama üzeri sıvalı ve boyalıdır, yapıda çift asansör bulunmaktadır, binanın giriş kapısı dekoratif alüminyum otomatik kapı olup ana yapının çatısı mevcut ve kiremit kaplıdır. Ana yapıda doğalgaz kolon sistemi bulunmaktadır. Bağımsız bölümün yaklaşık olarak alanı 34m² olup,doğu yönden Yeşilköşe Sokağa cephelidir. Dükkanın giriş kapısı ve camekanları demir doğrama, zeminleri seramik kaplama ve duvarları alçı sıva üzeri boyalıdır. Bu dükkan doğalgaz Kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır.
Adresi: Satış konusu taşınmaz Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Şenköşe Cad. Yeşilköşe Sokağa cepheli Şenköşe Apt. altı Melikgazi/KAYSERİ adresinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 34 m2
Arsa Payı : 1/1400
İmar Durumu:Satışa konu bağımsız bölüm numaralı taşınmazların bulunduğu ana yapı arsasının 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 4 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/04/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri: 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı KOCASİNAN / KAYSERİ
34 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ:Satışa konu taşınmaz Kayseri Melikgazi ilçesi Yıldırım Beyazıt Mahallesi ada 6293 ada,Parsel1 detapuya kayıtlı zemin kat34 nolu bağımsız bölüm numaralı dükkan niteliğindeki taşınmazdır. Bağımsız bölüm nolu taşınmazın bulunduğu ana yapı bodrum + zemin +asma kat + 12 normal kattan oluşmaktadır, ana yapının dış cephesi mantolama üzeri sıvalı ve boyalıdır, yapıda çift asansör bulunmaktadır, binanın giriş kapısı dekoratif alüminyum otomatik kapı olup ana yapının çatısı mevcut ve kiremit kaplıdır. Ana yapıda doğalgaz kolon sistemi bulunmaktadır. Bağımsız bölümün yaklaşık olarak alanı 27 m² olup,kuzey yönden tek cephelidir. Dükkanın giriş kapısı ve camekanları demir doğrama, zeminleri seramik kaplama ve duvarları alçı sıva üzeri boyalı ve kısmen de duvar kağıdı uygulaması bulunmaktadır. Bu dükkan doğalgaz Kalorifer sistemi ile ısıtılmaktadır.
Adresi: Taşınmaz Yıldırım Beyazıt Mahallesi Şenköşe cad. Şenköşe Apt. Zemin Kat No: 6/c Melikgazi Kayseri adresinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu ana yapı bodrum+zemin+
Yüzölçümü : 27 m2
Arsa Payı : 10/1400
İmar Durumu:Satışa konu bağımsız bölüm numaralı taşınmazların bulunduğu ana yapı arsasının 1/1000 ölçekli uygulama imar planında 4 katlı konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/04/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 20/05/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri: 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu - Adalet Sarayı KOCASİNAN / KAYSERİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/21 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR