EREĞLİ (KONYA) İCRA DAİRESİ

Konya Ereğli'de 199 m² depolu işyeri icradan satılıktır

EREĞLİ (KONYA) İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01187283
Şehir : Konya / Ereğli
Semt-Mahalle : CAHI MAH. / AYDINLAR
: 2517
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ EREĞLİ 09.07.2020
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4533 Esas
Muhammen Bedeli
:
342,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.09.2020 10:00
İkinci Satış Günü
:
28.10.2020 10:00
Satış Yeri
:
Ereğli Adliyesi İcra Müdürlüğü Müzayede Salonu Cahı Mh. Ereğli - Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EREĞLİ (KONYA) İCRA DAİRESİ'NDEN

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
2019/4533 ESAS

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Ereğli İlçe, 1405 Ada, 4 Parsel, CAHİ Mahalle/Köy, 17 Nolu Bağımsız Bölüm yüzölçümü 2.517,05 m²'dir. Üzerinde bulunan B Blokta zemin+4 katlı betonarme binanın zemin katında bulunan (8/200) 100,68 m² arsa paylı 17 nolu bağımsız depolu işyeridir. Tapu kaydında ana taşınmaz niteliği arsa, bağımsız bölüm niteliği depolu işyeri olarak belirtilmiştir. Adresi: Cahi Mah. Şehit Murat Akutay Cad. No:51/C Ereğli/KONYA. Zemin kattadır. Bodrumda deposu vardır. Yapının taşıyıcı sistemi betonarmedir. Zemin katında Brüt alanı 199,60 m²'dir. Deposunun brüt alanı 142,95 m²'dir. Zemin katta wc bulunmaktadır. Zemin döşemesi seramik kaplamadır. Duvarlar plastik boyalıdır. Islak hacimlerin döşemesi seramik kaplamadır. Doğu-Güney-Batı cephelidir. Giriş alüminyum camekan doğramadır. Doğalgazlıdır. Asansörlü binadır. 2013 yılında yapı ruhsatı belgesi alınmıştır. Şehir merkezine yakındır. satış kabiliyeti vardır. III. Sınıf B Grubu yapı Sınıfına girer. 15/01/2020 tarihi itibariyle aşınma oranı % 10'dur. Parselin İmar Durumu: Bina yüksekliği 15,50 mt (beş katlıdır). Ayrık nizamdır. Ön bahçe çekme mesafesi 9,00 metredir. Yan bahçe çekme mesafesi 4,00 metredir. Taks: 0,30. Emsali: 1,20. Tam hisselidir.
İmar Durumu : Dosyada mevcuttur
Kıymeti : 342.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyadaki ve tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/09/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 28/10/2020 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : EREĞLİ KONYA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ MÜZAYEDE SALONU- CAHİ MAH. EREĞLİ/KONYA
Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz/lar açık arttırma suretiyle satılacaktır.
SATIŞ ŞARTLARI :
1) Açık artırma yukarıda belirtilen yer, gün ve saatlerde açık artırma sureti ile yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, birinci artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda (esatis.uyap.gov.tr internet adresinde) teminat yatırılmak suretiyle teklif verilebilecektir. Yapılacak ihalelere elektronik ortamda verilen en yüksek teklif ile başlanılacaktır. Birinci artırmada hacizli malın takdir edilen değerinin % 50'si ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunacaktır. Birinci artırmada istekli bulunmadığı veya böyle bir bedelle alıcı çıkmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. İkinci artırmada da malın takdir edilen değerinin % 50'si, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamı, satış giderlerini (paraya çevirme ve paylaştırma masrafları dahil) geçmek şartı ile en çok artırana ihale olunacaktır. Bu artırmada da istekli bulunmadığı veya bu bedelle alıcı çıkmadığı takdirde satış talebi düşecektir.
2- a) Arttırmaya iştirak edeceklerin, malın tahmin edilen değerinin % 20'si oranında TL (Türk lirası) peşin para veya bu miktar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir.
b) İhale damga vergisi, KDV, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile teslim giderleri alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler, tapu alım harcının yarısı ve giderleri ile tellaliye ücreti satış bedelinden ödenecektir.
3) Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya verilen süre içerisinde ödemek zorundadırlar.
4) İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (* ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) bu taşınmaz üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
5) Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİK'nun 133. maddesi uyarınca ihale feshedilecektir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen sorumlu olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
6) Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
7) Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenler 2019/4533 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.
8) Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılamaması halinde iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur.07/07/2020
(İİK. m. 126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR