MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Yenişehir'de depolu dükkan icradan satılıktır

MERSİN 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034598
Şehir : Mersin / Yenişehir
Semt-Mahalle : HÜRRİYET MAH. / HÜRRİYET
: 84
Yayınlandığı Gazeteler

ÇUKUROVA 02.08.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/143 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
176,750 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
18.11.2019 13:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 6. İCRA DAİRESİ

2018/143 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Yenişehir İlçe, 2289 Ada, 2 Parsel, BAHÇE Mahalle/Köy, .../BODRUM+ZEMİN/..-13 DEPOLU DÜKKAN Nolu Bağımsız Bölüm Anat taşınmaz 962,00 m² yüzölçümlü, 60/962 arsa paylı, Arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde kurulu kat irtifakına göre Bodrum+Zemin Kat, 13 no.lu bağımsız bölüm DEPOLU DÜKKAN niteliğindedir.
satış konusu taşınmazın bulunduğu parsel ilçe merkezinde bulunan İsmet İnönü Bulvarı ile Hüseyin Okan Merkezi Bulvarının kesiştiği kavşağın yaklaşık 500 m güneydoğusunda konumludur.ulaşım özel ve toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.
satışa Konu parsel üzerinde Bodrum+Zemin+3 Normal Katlı, III sınıf B yapı grubunda, betonarme karkas tarzında inşa edilmiş apartman (Apartmanın yapımı için 23.11.2010 tarih ve 5/27 numaralı Yapı Ruhsatı aldığı, ancak genel iskan için vergi dairesi yazısı gelmediğinden henüz Yapı Kullanma İzni alamadığı ) mevcuttur. Alacak konusu taşınmazın bulunduğu apartmanın bodrum katında ortak alanlar ile alacak konusu edilen taşınmaza ait depo bulunmakta, zemin katında 3 mesken ile alacak konusu bağımsız bölüm dükkan bulunmakta, normal katlarında 3?er mesken olmak üzere toplam 13 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Apartman çevre duvarları ile çevrili ve açık otoparklıdır. Apartmanın sıvalı ve boyalı, giriş kapısı demir doğrama olup apartmanda doğalgaz tesisatı ile tek asansör bulunmaktadır.
Satışa konu taşınmaz Zemin+Bodrum Kat, 13 no.lu bağımsız bölüm DEPOLU DÜKKAN; Yenişehir Tapu Müdürlüğü?ndeki kat irtifakına esas onaylı mimari projesinde ve yerinde parselin ve binanın güneybatı noktasında doğu-batı-güney (projesinde sadece güney cepheli olmasına karşın, dükkanın doğu ve batı cephelerindeki duvar hacimleri yerine alüminyum doğramadan boydan boya camekan oluşturularak iki cephe daha kazanılmıştır.) cephelere sahiptir. Bağımsız bölüm dükkânın projesinde zemin ve bodrum kattaki depo hacmi tek hacimden oluşmasına karşın, yerinde zemin kat ile bodrum katta proje harici değişiklikler yapılmıştır. Zemin katta aşağıda ilgili kata ilişkin proje üzerinde yaptığımız çizimden de anlaşılacağı üzere: zemin katın yaklaşık yarısına denk gelen bölümünden alüminyum doğrama ile ayrılmış, ayrıca bu bölüme denk gelen yerde, duvar örülerek yaklaşık 1,25 m²?lik wc hacmi oluşturulmuştur. Dükkanın diğer tarafında kalan bölümde ise dükkâna bitişik 2 no.lu bağımsız bölüm meskenin yaklaşık 10 m²?lik alan hacmi alınarak alt kata iniş alanı oluşturulmuştur. Benzer proje harici büyütme işlemi ortak alan olan sığınak alanından yaklaşık 5 m²?lik bölüm merdiven alanı olarak oluşturulması ile de sağlanmıştır. Diğer bir proje harici işlem ise, bodrum kattaki deponun dolgu alanında yaklaşık 1,50 m² alan duş+wc alanı olarak oluşturulmuştur.
Buna göre taşınmazın giriş kapısı ve camekanları alüminyum doğrama, zemin kat yer döşemeleri seramik+parke döşeme, wc yer ve duvarlarının tamamı seramik döşeme ve kaplama, duvar hacimleri alçı sıva üzeri saten boyalı, depo giriş kapısı ile wc kapısı sert pvc doğrama, merdiven döşemeleri mermer döşeme, depo yer döşemeleri parke döşeme, duvar hacimleri kara sıva üzeri plastik boyalı, duş+wc yer ve duvar döşeme ve kaplamaları seramik döşeme ve kaplama olduğu görülmüştür. Taşınmaz hali hazırda işyeri olarak kullanılmakta olup, elektrik ve suyu mevcuttur.
Taşınmaz Brüt: 90,00 m², Net (Dükkan: 44,25 m², Depo: 40,00 m²) 84,25 m² hacimlidir.
taşınmazı almak isteyen ihale katılımcıların uyarılması adına, yukarıda raporumuzun TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ başlıklı bölümde etraflıca izah ettiğimiz proje harici büyümeler (Zemin katta, 2 no.lu bağımsız bölüm meskenden alınan, Bodrum katta ise sığınak ortak alanından alınan) sebebiyle ileride gerek 2 no.lu bağımsız bölüm taşınmaz malikiarafından, gerek ise bodrum katta sığınaktan alınan bölümle ilgili binadaki herhangi bir malikin açabileceği hukuki davalarla karşı karşıya kalabileceklerdir.
Adresi : Hürriyet Mah. 1745 sk. Bayrak Apt No:4A Yenişehir/MERSİN
Yüzölçümü : 84,25 m2
Arsa Payı : 60/962
İmar Durumu : Ayrık Nizam 4 (A-4 ) Kat konut alanına isabet etmektedir.
Kıymeti : 176.750,00 TL
KDV Oranı :%8(Satışın kesinleşme tarihindeki güncel kdv oranı uygulanacaktır.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 13:30 - 13:40 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 13:30 - 13:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Z-20 Nolu) - Adalet Sarayı Zemin Kat No:Z-20 AKDENİZ / MERSİN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/143 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR