BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Nilüfer Ertuğrul'da 304 m² iki katlı depo icradan satılıktır

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01116284
Şehir : Bursa / Nilüfer
Semt-Mahalle : ERTUĞRUL MAH. / ERTUĞRUL
: 304
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 16.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2393 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.03.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
30.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2019/2393 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Nilüfer İlçe, 899 Ada, 17 Parsel, Ertuğrul Mahalle, Taşınmaz bir adet iki katlı depo ve arsası niteliğindedir. Zemin kat net kullanım alanı 113,33 m², zemin kat bürüt kullanım alanı 120,00 m²; 1. normal kat net kullanım alanı 81,06 m², 1. normal kat bürüt kullanım alanı 90,00 m²; 2. normal kat net kullanım alanı 85,84 m², 2. normal kat bürüt kullanım alanı 94,00 m²; toplam katlar alanı net kullanım alanı 280,23 m², toplam katlar alanı bürüt kullanım alanı 304,00 m²; olarak hesaplanmıştır. Taşınmaz berber mobilyaları üreten işyeri olarak kullanılmakta olup zemin katı marangoz atölyesi olarak kullanılmakta. Ana yapının dışında arka cephede bulunan boşluk çelik taşıyıcı sistem üzeri trapez saç panel ile kapatılarak zemin kat alanına ilave edilmiştir. Zemin katın zeminleri seramik duvarlar 1 /3 oranında seramik kaplamadır. Ayrıca mahallin üst kata çıkış merdiven altında bir adet wc alanı bulunmaktadır. 1.Normal katta tek hacimden oluşmakta olup üretim malzemelerinin sergi alanı olarak kullanılmaktadır. Zeminler laminant parke kaplama, duvarlar sıva üzeri boyalıdır. 2.Normal katta ofis, sergi alanı ve wc alanı bulunmakta olup, ofis ve sergi alanının zeminleri laminant parke kaplama, duvarlar sıva üzeri boyalıdır. Wc alanı zemin ve duvarlar seramik kaplamadır. Katlar arası çıkış merdiveni zeminleri mermer, korkuluklar alüminyum profildir. Taşınmazın yay giriş ve malzeme giriş kapıları demir profilli saç kapıdır. Pencereler pvc özellikli penceredir. Taşınmazın ön kısmında malzeme indirme ve park alanı olacak alan bulunmaktadır. Taşınmazın dış cephe duvarları sıva üzeri boyalıdır. Taşınmazın içinde bulunduğu yapıda tüm katlar ticari alan olarak kullanılmaktadır. Çevre yapılar genellikle bitişik nizam 2-3 katlı yapılmıştır. Taşınmaz belediyeye ait tüm altyapı hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmaz yaklaşık yürüme mesafesinde Altınşehir İstasyonuna 250 m ve İzmir Yolu Caddesine ise 350 m mesafede bulunmaktadır. Kuş uçuşu mesafe ile Bursa Şehir merkezine 12,00 km uzaklıkta bulunmaktadır.
Adresi : Ertuğrul Mh. 104. Sk. Gıda Toptancılar Sitesi No.5 Nilüfer / BURSA
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Me-İş Mevzi İmar Planı kapsamında Hmax:8.00 m, depolama alanında kalmaktadır.
Yüzölçümü : 180,01 m2 Kıymeti : 1.200.000,00 TL
KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 30/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : 1 NOLU İCRA SATIŞ ODASI - Bursa Adliyesi Zemin Kat A Blok Uluyol MERKEZ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2393 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR