ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Şanlıurfa Haliliye'de 2 adet dükkan icradan satılık

ŞANLIURFA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01110061
Şehir : Şanlıurfa / Haliliye
Semt-Mahalle : YENİŞEHİR MAH. / YENİŞEHİR
: 11
Yayınlandığı Gazeteler

GAP GÜNDEMİ 02.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/283 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
30,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.02.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.03.2020 14:00
Satış Yeri
:
Sırrın Mah. R.T.E Bul. No: 204 Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Beld. Kreş ve Gündüz Bakım Evi 1. Zemin Kat (konferans salonu) - Haliliye/Şanlıurfa

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA
2. İCRA DAİRESİ
2019/283 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa ili Haliliye ilçesi Yenişehir mah. 86 Ada 20 Parsel Bodrum Kat 5 Nolu Bağımsız Bölüm Niteliği Dükkan olan taşınmaz
Özellikleri : Dava konusu taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul Bodrum, Zemin ve 4 normal katlı olarak inşaa edilmiştir. Bodrum katında sığınak, kömürlükler, kapıcı dairesi, 6 adet dükkan ve 1 adet mesken bulunmakta olup, zemin ve 4 normal katında ise her katta 3 er adet mesken bulunmaktadır. Toplamda 6 katlı olan binada 22 adet B.B bulunmaktadır. Bina girişi güney cephesinden, Bodrum katından verilmiştir. dış kapısı demir doğrama olup merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşaa edilmiştir. Dava konusu 5. Bağımsız Bölüm Nolu dükkan nitelikli taşınmaz ana yapının Bodrum katında, 242 nolu sokak cephe hattına göre sağdan 2. dükkan olup batı cephelidir. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre Brüt ~13 m2, net 11 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmazları giriş camekanı demir doğrama olup, yer döşemeleri seramik kapalama olarak inşaa edilmiştir. Taşınmazın duvaları saten boya olup, tavan plastik boyalıdır. Taşınmaz hali hazırda gayrimenkul ofisi olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Yenişehir Mah. 242 Sok. No:12/5 Haliliye / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 987 m2

Arsa Payı : 2/500
İmar Durumu : Taşınmaz; E:1.75, Hmax:18.50 m, imarlı olarak belirlenmiştir. Taşınmaz Haliliye Belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 30.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 10/03/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Sırrın Mah. R.T.E Bul. No: 204 Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Beld. Kreş ve Gündüz Bakım Evi 1. Zemin Kat (konferans salonu) - Haliliye/Şanlıurfa


2 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı : Şanlıurfa ili Haliliye ilçesi Yenişehir mah. 86 Ada 20 Parsel Bodrum Kat 6 Nolu Bağımsız Bölüm Niteliği Dükkan olan taşınmaz
Özellikleri : 86 Ada, 20 Parsel, YENİŞEHİR Mahalle/Köy, Bodrum Kat 6 Nolu Bağ. Bölm. Nolu Bağımsız Bölüm Dava konusu taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul Bodrum, Zemin ve 4 normal katlı olarak inşaa edilmiştir. Bodrum katında sığınak, kömürlükler, kapıcı dairesi, 6 adet dükkan ve 1 adet mesken bulunmakta olup, zemin ve 4 normal katında ise her katta 3 er adet mesken bulunmaktadır. Toplamda 6 katlı olan binada 22 adet B.B bulunmaktadır. Bina girişi güney cephesinden, Bodrum katından verilmiştir. dış kapısı demir doğrama olup merdiven ve merdiven sahanlıkları mermer kaplama olarak inşaa edilmiştir. Dava konusu 6. Bağımsız Bölüm Nolu dükkan nitelikli taşınmaz ana yapının Bodrum katında, 242 nolu sokak cephe hattına göre sağdan 1. dükkan olup batı cephelidir. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre Brüt ~13 m2, net 11 m2 kullanım alanına sahiptir. Taşınmazları giriş camekanı demir doğrama olup, yer döşemeleri seramik kapalama olarak inşaa edilmiştir. Taşınmazın duvaları saten boya olup, tavan plastik boyalıdır. Taşınmaz hali hazırda gayrimenkul ofisi olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Yenişehir Mah. 242 Sok. No:12/6 Haliliye / ŞANLIURFA
Yüzölçümü : 987 m2

Arsa Payı : 2/500
İmar Durumu : Taşınmaz; E:1.75, Hmax:18.50 m, imarlı olarak belirlenmiştir. Taşınmaz Haliliye Belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Kıymeti : 30.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/02/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 10/03/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : Sırrın Mah. R.T.E Bul. No: 204 Glütensiz Ekmek Fırını Yanı Haliliye Beld. Kreş ve Gündüz Bakım Evi 1. Zemin Kat (konferans salonu) - Haliliye/Şanlıurfa


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/283 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR