AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Afyonkarahisar Merkez'de besihane ve soğuk hava deposu icradan satılıktır

AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01022495
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 09.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/13037 ESAS
Muhammen Bedeli
:
2,294,859 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2019 11:05
İkinci Satış Günü
:
18.10.2019 11:05
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Adalet Sarayı 1. Kat / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AFYONKARAHİSAR
İCRA DAİRESİ
2017/13037 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: Afyonkarahisar 2. İcra Hukuk Mahkemesinin 27/09/2018 tarih, 2017/364 Esas ve 2018/361 Karar sayılı ilamı üzerine;Kıymet taktiri istenilen taşınmaz, Merkez Çetinkaya Mahallesi 6 ada 21 parseldir. Ancak, imar uygulaması sonucunda 4436 ada 1 parsel numarasını almıştır. Yüz ölçümü 4.413,70 m2 olup, kargir besihane ve soğuk hava deposu ve arsası vasıflıdır. Borçlu tam hisse ile maliktir. 3194 sayılı İmar Kanununun Belediye Tip İmar Yönetmeliği 16. madde 22 nolu bendinde, konut dışı kentsel çalışma alanları İçesisinde motel ve lokanta da bulunabilen akaryakıt ve bakım istasyonları, resmi ve sosyal tesisler, dumansız, kokusuz atık ve artık bırakmayan, çevre sağlığı yönünden tehlike yaratmayan imalathaneler ile patlayıcı, parlayıcı ve yanıcı maddeler içermeyen depoların yapılabileceği alanlar olduğunun belirtildiği ve taşınmazın bu kaspsamda her türlü yapılaşmaya müsait olduğu ve Taşınmaz konum itibarı ile, Afyon-Eskişehir yoluna cepheli, üniversiteye giden yoldaki İzmir-Eskişehir kavşağının hemen yanıbaşındadır. Ulaşım ancak özel araç ile mümkündür. Altyapı hizmetleri kısıtlıdır. Etrafı fazlaca meskun değildir. Boş besihaneler göze çarpmaktadır. Düzgün bir topografik yapıdadır. Çeyrek daire dilimi şeklinde bir geometrik yapıdadır. İl merkezine 10 km mesafededir. Kavşak noktaya cepheli olması değerini olumlu etkilemektedir. Ancak üzerine mesken nitelikli inşaat yapılamamaktadır. Fabrika, akaryakıt tesisi vb. ticari işletme kurulabilir. Söz konusu taşınmazın tapu kaydında kamulaştırma Kanunun 7. maddesi göre belirtme, taşınmaz üzerindeki kümesin yola 104,66 m2 tecavüzlü olduğu soğuk hava deposunun yolda kalmakta olduğu belirtilmektedir.Taşınmaz tapu kaydında kümes ve soğuk hava deposundan bahsediliyor ise de keşif tarihinde taşınmazın üzerinin boş olduğu, daha önceden bulunan yapıların yıkılmış olduğu ve İmar planında olmasına rağmen henüz imar uygulaması yapılı değildir. İİK. 126 ve 114. Maddeleri gereği taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derç edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Yüzölçümü : 4.413,70 m2
İmar Durumu :Taşınmaz imar planında K.D.K.K.A. kalmakta olup, E: 0,50 dir.
Kıymeti : 2.294.859,18 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Kamulaştırma Kanunun 7. maddesi göre belirtme, taşınmaz üzerindeki kümesin yola 104,66 m2 tecavüzlü olduğu soğuk hava deposunun yolda kalmakta olduğu belirtilmektedir.
1. Satış Günü : 18/09/2019 günü 11:05 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 18/10/2019 günü 11:05 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Adalet Sarayı 1. Kat / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/13037 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR