GÜMÜŞHACIKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya/Gümüşhacıköy'de halı saha icradan satılıktır

GÜMÜŞHACIKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01023963
Şehir : Amasya / Gümüşhacıköy
Semt-Mahalle : ÇAY MAH. / GÜMÜŞHACIKÖY
Toplam m² : 2811
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/54 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
534,505 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
30.09.2019 10:00
Satış Yeri
:
Gümüşhacıköy Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü Binası Gümüşhacıköy/AMASYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GÜMÜŞHACIKÖY
İCRA DAİRESİ
2019/54 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Amasya İli, Gümüşhacıköy İlçesi, Çay Mahallesi, Doğrama Üstü Mevkii, 222 Ada, 242 Parselde kayıtlı tapuda "Tarla" vasfındaki taşınmaz.Taşınmazın niteliği "Tarla"dır. Taşınmaz, İstanbul-Samsun yolu üzerinde bulunmakta olup, günlük ortalama 5.000 araçlık trafik yoğunluğuna sahiptir. Taşınmaz, Gümüşhacıköy Küçük Sanayi Sitesine 100 m mesafede yer almaktadır. Kentsel altyapı(yol, su, kanalizasyon, elektrik, telefon vs.) hizmetlerinden yararlanabilecek durumdadır. Parsel üzerinde bir kısmı 222 ada 46 parsel üzerine tecavüzlü olan çelik yapı tarzında inşa edilmiş halı saha bulunmaktadır. Parselin yüzölçümü 2.811,16 m² gelmektedir. Parselde bina dışında kalan kısımlar genel anlamda kilitli parke taş ile kaplanmıştır. Parsel, belediye imar planı sınırları dışında, mücavir alan sınırları içerisinde ve imarsızdır. Taşınmaz tam hisselidir. Parsel üzerinde çelik yapı tarzında inşa edilmiş olan halı saha bulunmaktadır. Halı sahanın kullanım alanı 1.400 m² olup, 310 m²lik kısmı komşu parselde yer almaktadır. Bina yüksekliği yaklaşık 15 m'dir. Binada çelik malzeme üzeri polyester branda ile kaplanmıştır. Isınma sistemi bulunmamaktadır. Saha zemini suni çim halı kaplamadır. Parsel üzerinde bulunan halı sahanın mimarlık ve mühendislik hizmetlerine esas sınıfı 2-B olup, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yayınlamış olduğu 2019 yılı yapı yaklaşık maliyetlerine göre m² birim maliyeti 590 TL'dir. Taşınmazın mevcut durumu, kullanılan malzeme, işçilik ve yapı yaşı dikkate alındığında yıpranma oranı %30 oranındadır.
Adresi: Çay Mahallesi Doğrama Üstü Mevkii Gümüşhacıköy / AMASYA
Yüzölçümü: 2.811,16 m²
KDV Oranı : %18
İmar Durumu: 50.L-I.b nolu imar paftasına isabet edip, Gümüşhacıköy Belediyesi şehir imar planı dışında kalmaktadır.
Kıymeti : 534.505,00 TL
Kaydındaki Şerhler: M:691.80 M2 lik kısım Maliye Hazinesi Lehine İrtifak Hakkı(Başlama Tarih:04/06/2008, Bitiş Tarih:04/06/2008-Süre:-)
1. Satış Günü: 04/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 30/09/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri :Gümüşhacıköy Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü Binası Gümüşhacıköy/AMASYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/54 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR