AMASYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Amasya Merkez'de 133 m² depo icradan satılıktır

AMASYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01052968
Şehir : Amasya / Merkez
Semt-Mahalle : ŞAMLAR MAH. / DEREBOYU
: 133
Isıtma Tipi : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 20.09.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1543 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.12.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
30.12.2019 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Bodrum Kat MERKEZ / AMASYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AMASYA
İCRA DAİRESİ
2018/1543 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Taşınmaz Şamlar MAh. Bahçeleriçi mevkii Yeniceri sok. Uluçınar apt. A blok No: A/43 Bodrum Kat N:11 Merkez AMASYA adresindedir. Tapuda Amasya ili Merkez ilçesi Şamlar Mahallesi Bahçeleriçi Mevkii 1089 Ada 4 Parselde kayıtlıdır. Samet Sokağa ve Yeniçeri Sokağa davaya konu meskenin cephesi vardır. Hali Hazır Durumu ve Evsafı Yapı yaklaşık 15 yıllıktır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı Yaklaşık Maliyetleri Genel Tebliğine göre Yapı Sınıfı III-B dir. Depo vasıflı taşınmaz betonarme olarak inşa edilmiş yapının bodrum katında yer almaktadır. Deponun bulunduğu apartman kapısı alüminyum doğramadan imal edilmiştir. Apartmanın dışı sıvalı ve boyalıdır ayrıca mantolama da vardır. Asansörlü ve doğalgazlıdır. Apartman girişi, merdivenler ve sahanlık zemini mermer kaplı olup alüminyum korkulukludur. Taşınmaz üzerindeki takdiyatlar ile birlikte satışı yapılacaktır.
Adresi : Şamlar Mah. Bahçeleriçi mevkii Yeniceri sok. Uluçınar apt.A blok No: A/43 Bodrum Kat N:11 Merkez AMASYA
Yüzölçümü : 133 m2
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı İNŞAAT NİZAM AYRIK NİZAM 5 (A-5) KATTIR. TAKS:0.3 VE KAKS:1.5
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : YÖNETİM PLANI 02.12.2010
1. Satış Günü : 03/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 30/12/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı 1.Bodrum Kat MERKEZ / AMASYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1543 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR