ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Çankaya'da 3+1 ofis icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01049457
Şehir : Ankara / Çankaya
Semt-Mahalle : SANCAK MAH. / YILDIZ
Oda Sayısı : 3+1
: 124
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 12.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1763 Esas
Muhammen Bedeli
:
435,000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
9. İCRA DAİRESİ
2018/1763 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 25333 Ada, 1 Parsel, SANCAK Mevkii, 1. Bodrum 1. Kat Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaza ulaşım özel araçla ve toplu taşıma ile sağlanır. Yakın çevresinde Hollanda Büyükelçiliği, Ankara Fransız Kültür Merkezi Cengiz Han parkı vardır. Üst gelir grubu popülasyon alanıdır. Taşınmaz Turan Güneş Bulvarı olarak bilinen ana arter durumunda, tercih edilen iş merkezleri ve yabancı elçiliklere yakın konumludur. Alt yapı çalışmaları tamamlanmıştır. Kapalı otoparkı vardır. Bağımsız bölümün projesine aykırı imalatlar vardır. Asansör vardır. Bağımsız bölüm bina girişine göre sağ arka konumda yer alır, doğu-güney cephelidir. Onaylı mimari projeye göre 124 m² brüt alanlı, salon, üç oda, banyo, mutfak, antre ve bir balkondan oluşur. Taşınmazın projesi haricinde yaklaşık 60 m² lik dış kontör duvarından yasal olmayan büyüme tespit edilmiştir. Mahallinde yaklaşık 170 m² brüt alanlı ofis olarak kullanılmaktadır. Esasa aykırı bulunduğundan değerlemeye dahil edilmemiştir. Taşınmaza ilişkin diğer tüm bilgiler satış dosyasından edinilebilir. Taşınmazın satışı anında geçerli olan KDV oranını uygulanacağı hususu tüm alakadarlara ilanen tebliğ olunur.
Adresi : Sancak Mah. Turan Güneş Bulvarı No:55 1. Bodrum Kat Dai:1 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 1.044 m²
Arsa Payı : 101/1044
İmar Durumu : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
Kıymeti : 435.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 15/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 27081 Ada, 13 Parsel, MÜRSEL ULUÇ Mevkii, A Blok 1. Kat 5 nolu b.b. Nolu Bağımsız Bölüm Yakın çevresinde İsmet İnönü parkı, Mürsel Uluç Mahalle Muhtarlığı, sağlık ocağı vardır. Ana taşınmaz yeni bina, asansörlü ve site içerisindedir. Ana taşınmazın bulunduğu bölge meyillidir. kış şartlarında ulaşım zordur. Asansör ve otopark vardır. Bağımsız bölüm güney-doğu cephelidir. Onaylı mimari projesine göre 135 m² brüt kullanım alanlı, salon, üç oda, banyo, mutfak, wc, iki balkondan oluşur. Duvarlar satendir. Banyo wc zemini fayans kaplıdır. Banyoda duş dolaplı lavabo ve klozet vardır. Isınma sistemi doğalgaz kombi sistemi olup kombi ve petekler takılıdır. Taşınmazın net kullanım alanı 121 m² dir. Taşınmaza ilişkin diğer tüm bilgiler satış dosyasından edinilebilir. Taşınmazın satışı anında geçerli olan KDV oranının uygulanacağı ilanen tüm alakadarlara tebliğ olunur.
Adresi : Mürsel Uluç Mah. 973. Sok. Bina No:6 Menekşe Sitesi A Blok 1. Kat Dai:5 Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 5.847 m²
Arsa Payı : 78/5847
İmar Durumu : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
Kıymeti : 390.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 15/11/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Çankaya İlçe, 27039 Ada, 6 Parsel, MÜRSEL ULUÇ Mevkii, 1.Bodrum Kat 3 nolu b.b. Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın yakın çevresinde Nazlı Yılmaz ŞAhin parkı, İlker Fatih Camii ve Mürsel Uluç muhtarlığı vardır. Sağlık ocağı, camii, okul, market yürüme mesafesindedir. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmıştır. Ana taşınmaz bakımlı bir binadır. Taşınmaz bodrum katında bağımsız bölüm kömürlükleri 2 mesken vardır. Asansör ve otopark bulunmamaktadır. Çevre düzenlemesi vardır. Taşınmaz doğu-kuzey cephelidir. Onaylı mimari projesine göre giriş katı yaklaşık 97 m² brüt kullanım alanlı, salon, iki oda, banyo, mutfak, wc, antre ve iki balkondan oluşur. Mutfak dolapları vardır. Saten boyalıdır. Banyoda duş, dolaplı lavabo ve klozet vardır. Isınma sistemi doğalgaz kombi sistemi olup kombi ve petek takılıdır. Balkon PVC ile kapatılarak mutfak alanına dahil edilmiştir. Net kullanım alanı 85 m² olarak ölçülmüştür. Taşınmaza ilişkin diğer tüm bilgiler satış dosyasından edinilebilir. Taşınmazın satışı anında geçerli olan KDV oranının uygulanacağı ilanen tüm alakadarlara tebliğ olunur.
Adresi : Mürsel Uluç Mah. 956. Sok. Bina No: 3 Birlik Apt. 1. Bodrum Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm.Çankaya / ANKARA
Yüzölçümü : 748 m²
Arsa Payı : 44/748
İmar Durumu : Tapu kayıtlarında görüldüğü gibidir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Haciz ve ipotek şerhi mevcuttur.
1. Satış Günü : 15/11/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı) MERKEZ / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1763 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. Madde 127 – (Değişik: 2/7/2012-6352/30 md.) İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer. Hükmünün dosyamızdan uygulanacağı hususu tüm alakadarlara ihtaren tebliğ olunur.
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR