ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Keçiören'de 3 katlı bina arsası ile mahkemeden satılıktır

ANKARA 22. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01028057
Şehir : Ankara / Keçiören
Semt-Mahalle : ATAPARK MAH. / UFUKTEPE
Kat Sayısı : 3
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 21.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU'NA İZAFETEN
Dosya No
:
2017/192 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
1,721,066 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 11:10
İkinci Satış Günü
:
18.10.2019 11:10
Satış Yeri
:
2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)Ankara

Adalet Bakanlığı Tebligat Kanununun Uygulanmasına Dair Yönetmelik 49. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU'NA İZAFETEN
ANKARA 22. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
2017/192 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İli Keçiören İlçesi Atapark Mahallesi Gazeller Caddesinde 36 kapı Nolu binan bulunduğu yere rastlayan Kain Tapunun 31642 Ada, 4 nolu parsel üzerinde kayıtlı bulunan 1.100,00-m2 yüzölçümünde arsa üzerine inşa edilmiş 36 kapı nolu bina ve kömürlüğü betonarma ayrık nizamda olup, Zemin + 2 normal kat olmak üzere toplam 3 katlıdır. Binanın Zemin katında Tamirci dükkanı, 1. katında tüpçü, 2. katında ise 1 adet mesken vardır. Bina metruk halde ve yaklaşık 50 yıllıktır. Zemin katı Tesisat tamir onarım dükkanı olarak kullanılmaktadır. Bu katın yarısı dolgu alanıdır. Bu kısımda 1 adet Wc, 1 adet ofis, ve depo olarak kullanılan mutfak bulunmaktadır. Dükkan soba ile ısıtılmaktadır. Alanı ise 72,00-m2 dir. 1. kat ise tüpçü bayisi olarak kullanılmaktadır. Bu katta 3 oda, salon, mutfak, banyo, Wc antre ve 3 balkon bulunmaktadır. Buranın balkonlar dahil kullanım alanı 145,00-m2 dir. 2. kat ise boş durumdadır. Bu katta 3 oda, salon, Mutfak, banyo Wc antre ve 3 adet balkon bulunmaktadır. Balkonlar dahil kullanım alanı ise 145,00-m2 dir, Bilirkişi tarafından metruk halde bulunan bina ve arsa vasıflı taşınmaz hissedarlar arasındaki ortaklığın giderilmesi amacıyla açık artırma yoluyla satılarak paraya çevrilecektir.
Yüzölçümü : 1.100,00 m2
Arsa Payı : Tamamı
İmar Durumu : Keçiören Bel.Başk. İmar ve Şehircilik müdürlüğünün 09/06/2014 tarih ve 12887 sayılı yazılarında Ayrık nizam 4 Katlı Konut alanı olup. E= 0,40/1,60 inşaat emsalı olarak bildirilmiştir.
Kıymeti : 1.721.066,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 18/10/2019 günü 11:10 - 11:20 arası
Satış Yeri : 2 Nolu Mezat Salonu - Anafartalar Mah. Etlik Cad. No:3 (Ankara Adalet Sarayı Dışkapı Ek Hizmet Binası Yanı)Ankara
NOT : İşbu satış ilanı dosya hissedarlarından adresi tesbit edilemeyen Medine Öztuna (TC : 13499055826)'ya ve kendilerine tebligat yapılamayan diğer ilgililere, İİK'nun 127'nci maddesi gereğince işbu gazete ilanının ilanen tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanına karar verildi.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/192 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR