ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Ankara/Sincan'da dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

ANKARA BATI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01039553
Şehir : Ankara / Sincan
Semt-Mahalle : ANDİÇEN MAH. / ÇARŞI
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 17.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2089 TLMT
Muhammen Bedeli
:
350,000 TL
Birinci Satış Günü
:
03.10.2019 10:55
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 10:55
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ANKARA BATI
İCRA DAİRESİ
2019/2089 TLMT.
TAŞINMAZIN
AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 1092 Ada, 1 Parsel, ANDİÇEN Mahalle/Köy, A-1 Blok, Zemin Kat, 9 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, adresi: ANDİÇEN MAHALLESİ 74. SOKAKA- 1 BLOK NO 2/9 (A) SİNCAN / ANKARA şeklindedir. Kıymet takdirine konu gayrimenkulün bulunduğu binanın özellikleri; Taşınmazların yer aldığı A-1 Blok 2 kapı numarasını almıştır. Yapı güneyde trafo yeri, batıda Vatan Caddesi tarafından çevrelenmiş imar parseli üzerinde inşa edilmiştir. Bina; bölgenin ana arterlerinden olan Ahi Mesud Bulvarı'na 50 m. mesafeli durumdadır. Yakın çevresi konut alanı olarak yapılaşmış olup Özkent Akbilek İlköğretim Okulu ve Neşet Ertaş Parkı'na yakın konumdadır. Bina, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina bodrum kat, zemin kat ve 4 normal kattan oluşmaktadır. Binada, bodrum katta ortak alanlar, zemin katta; 2 dükkan, normal katlarda 2'şer adet daire olmak üzere toplam 10 adet dükkan ve mesken vasıflı bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri hazır sıvalıdır. Binanın; giriş kapısı demir doğramadır. Bina; dosya içinde mevcut 12.05.2006 tarih ve 618-14 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesine ve 1993 tarihli esas ruhsata göre yaklaşık 25-26 yıllıktır. Bölge Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğalgaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Kıymet takdirine konu gayrimenkulün özellikleri; Dükkân giriş kapısı ve vitrini kısmen alüminyum doğrama olup vitrinleri katlanır cam balkon sistemlidir. Dükkan önü açılır-kapanır tentelidir. Projesine göre; zemin katta; dükkan ve WC, bodrum katta depo mahallinden ibarettir. Aynı kattaki 10 numaralı dükkân ile birleştirilmiş olduğu tespit edilmiştir. Giriş bölümünde zeminler mermer olup duvarları kısmen seramik döşeli, kısmen boyalıdır. Isınması doğalgaz yakıtlı kat kalorifer sistemlidir. Fiili durumda boştur.(20/03/2019 tarihli resmi gazetede yayınlanan 843 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği 31/12/2019 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak uygulanacak olup, ihalenin bu tarihten sonra kesinleşmesi halinde kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Yüzölçümü : 2.039,00 m2
Arsa Payı : 50/2039
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 350.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 10:55 - 10:58 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 10:55 - 10:58 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ankara İl, Sincan İlçe, 1092 Ada, 1 Parsel, ANDİÇEN Mahalle/Köy, A-1 Blok, Zemin Kat, 10 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın borçluya isabet eden tam hissesi satışa çıkartılmış olup, adresi: ANDİÇEN MAHALLESİ 74. SOKAK A-1 BLOK NO 2/10 (B) SİNCAN / ANKARA şeklindedir. Taşınmazın bulunduğu binanın özellikleri; Taşınmazların yer aldığı A-1 Blok 2 kapı numarasını almıştır. Yapı güneyde trafo yeri, batıda Vatan Caddesi tarafından çevrelenmiş imar parseli üzerinde inşa edilmiştir. Bina; bölgenin ana arterlerinden olan Ahi Mesud Bulvarı'na 50 m. mesafeli durumdadır. Yakın çevresi konut alanı olarak yapılaşmış olup Özkent Akbilek İlköğretim Okulu ve Neşet Ertaş Parkı'na yakın konumdadır. Bina, betonarme karkas ve ayrık nizam yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina bodrum kat, zemin kat ve 4 normal kattan oluşmaktadır. Binada, bodrum katta ortak alanlar, zemin katta; 2 dükkan, normal katlarda 2'şer adet daire olmak üzere toplam 10 adet dükkan ve mesken vasıflı bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina cepheleri hazır sıvalıdır. Binanın; giriş kapısı demir doğramadır. Bina; dosya içinde mevcut 12.05.2006 tarih ve 618-14 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesi'ne ve 1993 tarihli esas ruhsata göre yaklaşık 25-26 yıllıktır. Bölge Elektrik, Su, Telefon, Kanalizasyon, Doğalgaz ve Otobüs gibi hizmetlerinden faydalanmaktadır. Taşınmazın özellikleri; Dükkân giriş kapısı ve vitrini kısmen alüminyum doğrama olup vitrinleri katlanır cam balkon sistemlidir. Dükkan önü açılır-kapanır tentelidir. Projesine göre; zemin katta; dükkan ve WC, bodrum katta depo mahallinden ibarettir. Aynı kattaki 9 numaralı dükkân ile birleştirilmiş olduğu tespit edilmiştir. Giriş bölümünde zeminler mermer olup duvarları kısmen seramik döşeli, kısmen boyalıdır. Isınması doğalgaz yakıtlı kat kalorifer sistemlidir. (20/03/2019 tarihli resmi gazetede yayınlanan 843 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı gereği 31/12/2019 tarihine kadar KDV oranı %8 olarak uygulanacak olup, ihalenin bu tarihten sonra kesinleşmesi halinde kesinleştiği tarihte yürürlükte olan KDV oranı uygulanacaktır.)
Yüzölçümü : 2.039,00 m2
Arsa Payı : 51/2039
İmar Durumu : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Kaydı Gibidir. Dosyasında Mevcut.
1. Satış Günü : 03/10/2019 günü 11:05 - 11:08 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 11:05 - 11:08 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ankara Batı Adalet Sarayı ETİMESGUT / ANKARA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2089 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR