HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Antakya/Saraycık Mahallesi'nde dükkan icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984873
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : SARAYCIK MAH. / HARAPARASI
: 84
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY EXPRES 22.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/24811 ESAS
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.06.2019 15:15
İkinci Satış Günü
:
19.07.2019 15:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ
Dosya No: 2017/24811 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Hatay İli Antakya İlçesi Saraycık Mah. 73 cilt 7197 sayfa 4079 parseldeki 1517,69m2 yüzölçümlü A blok zemin kat 23 nolu bağımsız bölümdeki 38/3034 arsa paylı kat irtifaklı tam hisseli depolu dükkan nitelikli taşınmazdır.
Özellikleri : Ana Gayrimenkul Fiziki Özellikleri: Değerlemeye konu olan taşınmazın bulunduğu parselde iki blok bulunmakta olup taşınmazın yer aldığı A Blok III/B yapı sınıfında, ayrık nizamda, bodrum kat, zemin kat, 5 normal katile çatı arası piyes olmak üzere 7 katlı olarak inşa edilmiştir. 11.09.2014 tarihli kat irtifakı projesine göre binanın bodrum katında sığınak, ısıtma odası ve zemin kattaki dükkanlara ait depolar, zemin katta bina girişi 1 daire ve 7 adet depolu dükkan, normal katlarda her katta 4'er daire (5.Kattaki daireler çatı ile bağlantılı dubleks dairelerdir.) olmak üzere 28 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi mantolama üzeri plastik boyalı olup giriş kapısı camlı demir doğramalı, bina girişi ve merdivenler mermerdir. Binada 1 adet asansör bulunmaktadır. A Blok 23 Nolu Bağımsız Bölüm Özellikleri: Değerleme konusu taşınmazın yer aldığı A Blok parselin kuzey cephesinde Ayşe Fitnat Hanım Caddesi ile 20. Sokak köşesinde yer almaktadır. Taşınmaza 20.Sokaktan bakıldığında sağdan 2.dükkan konumdadır. Mahallinde yapılan incelemede net alanı 79m2, brüt alanı ise 84m2 sahip olup bodrum ve zemin katta konumludur. Taşınmazın zemin kattaki dükkan alanı brüt 42m² olup dükkan ve mutfak alanından oluşmaktadır. Bodrum kattaki deponun alanı 42m² olup tek hacimden oluşmaktadır. Taşınmazın zeminleri seramik duvarları saten boyalıdır. Taşınmazda giriş cephesi camlı demir doğramalıdır.
Adresi : Akevler Mah. Ayşe Fitnat Hanım Cd. Sabiha Apt No:97/23 Antakya / HATAY
İmar Durumu : Antakya Belediye Başkanlığının 15/11/2018 tarih 9288 sayılı yazısı dosyamızdadır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 20/06/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 19/07/2019 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/24811 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/04/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR