LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Lapseki'de depolu işyeri icradan satılıktır

LAPSEKİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01047841
Şehir : Çanakkale / Lapseki
Semt-Mahalle : GAZİ SÜLEYMAN PAŞA MAH. / LAPSEKİ
Yayınlandığı Gazeteler

KALEM 07.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/131 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.10.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
21.11.2019 10:30
Satış Yeri
:
LAPSEKİ ADLİYESİ, İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI, LAPSEKİ / ÇANAKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
LAPSEKİ
İCRA DAİRESİ


2019/131 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : TAŞINMAZ TAPU KAYDINDA: Çanakkale İli, Lapseki İlçesi, Gazi Süleymanpaşa Mah. 63 Ada, 33 parsel 259,95 M² yüzölçümlü, 6 katlı betonarme apartman ve arsası ana taşınmaz niteliğindeki, Bodrum + Zemin Kat, 2 nolu bağımsız bölüm, 20/171 arsa paylı, Depolu işyeri bağımsız bölüm niteliğindeki, tam hisse paylı taşınmaz
TAŞINMAZ BİLİRKİŞİ RAPORUNDA: Taşınmaz ilçe merkezinin batı kısmında, yoğun yapılaşmaların bulunduğu bölgede Gazi Süleymanpaşa Mah. Zeren Sokakta yer aldığı bitişiğinde ve etrafında emsal ticari, sosyal donatım olan yapılaşmalar mevcut olduğu, parsel üzerinde beş katlı apartman olduğu, Zeren Sokağa yaklaşık 4 m cepheli,15 m derinliğinde, içeriden pvc doğrama ile ofis olarak bölünmüş yazıhanesi olan, bodrumlu işyeridir. Taşınmaz dış görünüm olarak boyalı badanalı, mantolamalı, kalorifer tesisatlı, giriş kapı ve pencereler brüt camlı, aleminyum doğrama, ıslak yüzeyler seramik kaplıdır. Genel görümüm olarak 2-3 yıllık bir yapıdır. Faydalı kullanım alanı bodrum ile birlikte 120,00 M² olduğu bilirkişilerce tespit edilmiştir.
İmar Durumu : Taşınmaz bitişik nizamlı 5 kata imarlıdır
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 25/10/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 21/11/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : LAPSEKİ ADLİYESİ, İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ODASI, LAPSEKİ / ÇANAKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/131 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR