DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Dokuzkavaklar'da 140 m2 depo icradan satılıktır

DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01043583
Şehir : Denizli / Pamukkale
Semt-Mahalle : DOKUZKAVAKLAR MAH. / KARŞIYAKA
: 140
Yayınlandığı Gazeteler

HİZMET 28.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4482 Esas
Muhammen Bedeli
:
110,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
08.11.2019 10:20
Satış Yeri
:
Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
4. İCRA DAİRESİ
2016/4482 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 3335 Ada, 5 Parsel, DOKUZKAVAKLAR Mahalle/Köy, 4 Nolu Bağımsız Bölüm 03/09/2018 kıymet takdir tarihli bilirkişi raporuna göre; söz konusu taşınmaz tapuda arsa olarak gözükse de taşınmaz parselde yeni yapılmış üç katlı yapı mevcuttur. Satışı yapılacak 4 nolu bağımsız bölüm binanın zemin katında olup ana yol cepheli konumda olmayıp yan yol cephelidir. Halihazırda boş durumda olup kullanılmamaktadır. İş yeri yoldan 1.00 mt yüksekte olduğundan işyerinin girişi yoldan merdiven yapılır ise girip çıkılabilecektir. Mevcut haliyle işyerine girilmesi ve çıkılması mümkün değildir. İşyeri kullanılmadığından yola bakan kısmındaki doğramanın camı kırılmış durumdadır. İşyeri zemin ve bodrumda depolu olarak yapılmıştır. Bodrum kat ile zemin katı birbirine bağlayan demir konstrüksiyon merdiven yapılmıştır. Merdiven de imalat olarak ciddi malzemelerden yapılmamış, korkuluğu uyduruk malzemelerden yapılmıştır. Taşınmaz bina yeni yapılmıştır. Taşınmazın bodrum katı 28.00 m2 alanlı olup zemin kaplaması yapılmamış, beton olarak bırakılmıştır. Duvar ve tavanları sıva yapılmamış durumdadır. Zemin kat alanı da 28.00 m2 büyüklüğünde olup döşeme kaplaması seramik kaplama, duvarları alçı sıva üzeri boyalı, tavanları taş yünü asma tavan yapılmıştır. Dış doğramaları aliminyum doğrama olarak yapılmıştır. Zemin katta bir ade Lb wc olup döşeme kaplaması ve duvarları seramik kaplama, kapısı PVC doğrama olarak yapılmıştır.İşyeri bulunduğu yer itibariyle Aydem, PTT, Belediye hizmetlerinin tamamından faydalanılmaktadır. Ulaşımı kolaydır. Çevresindeki parsellerle yapılaşmalar tamamlanmış durumdadır. Taşınmazla ilgili diğer ayrıntılı bilgiler dosyadaki bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Dokuzkavaklar Mah. 2015 Sk. Derya Apt. No: 1 Pamukkale/Denizli
Yüzölçümü : 140,00 m2
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : İmar Durumuna göre konut alanında kalmaktadır. İmar planına göre 3 kat
yapılaşma izni vardır.
Kıymeti : 110.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 08/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Pamukkale Belediyesi Mezat Salonu - Hatipoğlu Mah. Atatürk Cad. 1070 Sok. No:1 Kat:4 PAMUKKALE / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4482 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR