DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/ Merkezefendi'de 1155 m2 imalathane icradan satılıktır

DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01045643
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : ŞEMİKLER MAH. / GÜMÜŞLER
Kapalı Alan m² : 1155
Kat Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 04.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/4671 Esas
Muhammen Bedeli
:
2,500,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
22.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
4. İCRA DAİRESİ
2019/4671 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, ŞEMİKLER Mahalle/Köy, 2 NOLU B.B. Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 2827 m2 alanlı arsa vasıflı taşınmaz üzerinde; Bodrum+Zemin+1 Normal katlı betonarme bina vardır. Binada 2 adet bağımsız bölüm vardır. Satışa konu 2 nolu b.b. nolu imalathane 2020/1 sokaktan bakıldığında sağ taraftadır. Bodrum kat; ortak kullanım alanları, zemin+1 katında ise 1 ve 2 nolu B.B. nolu imalathaneler vardır. Ama her yapının alt kısımındaki bodrum kendisi tarafından kullanılmaktadır. Bina ön cephesi alüminyum giydirme cephe olup diğer cepheleri ise akrilik sıvalı badanalıdır. Bağımsız bölüm girişleri birbirinden bağımsız olup, zemin kattan sağlanmaktadır. ısınma klima ile sağlanmaktadır. Taşınmazın çatısı teras çatı şeklindedir. Satışa konu 2 nolu B.Bün zemin katı projesine ve mahalline göre işyeri ve wc -lavabo bölümlerinden oluşmaktadır. Zemin kat brüt 748 m2 kullanım alanına sahiptir. 1. kat projesine göre idare odası ve muhasebe odası bölümleri mevcut olup bürüt 107 m2 kullanım alanına sahiptir. Toplam mevcut alan 1155 m2 dir. Bodrum katı taşınmaza ait depo olarak kullanılmıştır. Keşif tarihi itibariyle terk edilmiştir. Bulunduğu mevkii olarak taşınmaz Akçeşme Mah. 2020/1 sok. cephelidir. Ulaşımı kolaydır. Taşınmazın bulunduğu bölgede sanayi ve küçük sanayi imarlı boş durumda arsa vasıflı araziler ve genel olarak tekstil üzerine çalışan 1-2 katlı atölye ve fabrika olarak kullanılan yapılar mevcuttur. Bölgede %50 yapılaşma bulunmaktadır. Bölge il merkezine uzak konumlu olup, sanayi açısından gelişmekte olan bölgelerdendir. Bölgede alt ve üst yapı hizmetleri tam olup sosyal donatılara yakın konumludur. Taşınmazın ayrıntılı özellikleri dosyamızdaki mevcut bilirkişi raporundadır.
Adresi : Akçeşme Mah. 2020/1 Sk No: 19/BMerkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü : 2.827 m2
Arsa Payı : 1/2
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 2.500.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TEK Gen. Müd. Lehine irtifak hakları mevcut
1. Satış Günü : 16/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 22/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/4671 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR