DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Denizli/Merkezefendi'de 27 m² dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041178
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : SARAYLAR MAH. / SARAYLAR
: 27
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ OLAY 21.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/6166 Esas
Muhammen Bedeli
:
120,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
26.11.2019 10:00
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
4. İCRA DAİRESİ
2018/6166 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 3380 Ada, 1 Parsel, SARAYLAR Mahalle/Köy, 50 Nolu Bağımsız Bölüm Denizli ili, Merkezefendi İlçesi ,SaraylarMah. , 88 Pafta , 3380 ada ,1 parselde kayıtlı 495,50m2 alanlı taşınmaz üzerinde ;Bodrum + zemin + 3 normal katlı betonarme bina bulunmaktadır.Binadaki tüm bağımsız bölümler işyeri olarak kullanılmaktadır.Kapalı Çarşı isimli işhanı Selçuk Caddesine , 500/1 sokağa ve 498 sokağa cephelidir. Satışa konu taşınmaz Selçuk Caddesine cephelidir. İşhanı Çay ocağının bitişiğindedir. 27,00 m2 NET Alanlıdır. Dükkan giriş kapısı ahşap doğ.lı yağlı boyalıdır. Pencereler plastik PVC. Doğ.lıdır. Zemin mozaik kaplamalıdır. Duvar- tavan alçı sıvalı- badanalı alçı kartonpiyerlidir. Dükkan 1 ofis, 1 mutfak bölümlerinden oluşmaktadır.Isıtma elektirkli ısıtıcılıdır. Mutfakta tezgah mermer dolaplar suntalem doğramalıdır. Dükkandaki sabit dolaplar suntalem doğ.lıdır. Bulunduğu mevkii olarak taşınmaz Saraylar Mah. De Selçuk Caddesine cephelidir. Bayramyeri Meydanına ,Enverpaşe Caddesine , Hastane Caddesine , Devlet Hastanesine ,Bayramyeri Camiine ,Hükümet Konağına ,hertülü işyeri ve bürolara ve alış- veriş dükkanlarına yakın konumdadır. İşhanı olarak eski bir işhanıdır. Konum itibariyle tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Ulaşımı rahat,TEK,PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın ayrıntılı özellikleri dosyamızdaki bilirkişi raporuda mevcuttur.
Adresi : Saraylar Mah. Selçuk Çad. Kapalı Çarşı İşhanı No: 14/50 Merkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü : 495,5 m2
Arsa Payı : 35/3012
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : M: 13 parsel aleyihine Su Geçirme şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 5590 Ada, 5 Parsel, SIRAKAPILAR Mahalle/Köy, A BLOK 3 NOLU B.BÖLÜM Nolu Bağımsız Bölüm Denizli ili, Merkezefendiİlçesi ,SırakapılarMah. ,Tarla Mevkii, 19K-IIIPafta , 5590 ada ,5parselde kayıtlı 1247,00m2 alanlı İki Bloklu sekizer katlıA blokta 18 mesken tamam diğerleri natamam B blok tamam betonarme binada; Merkezefendiİlçesi Uygulama İmar planı dahilindedir.A ve B bloktan oluşan Askal Sitesi vardır.Bloklar birbirine bitişik olarak yapılmıştır.Parselde binalar dışında kalan alan bahçe olarak düzenlenmiştir. ıymet takdirine konu 3 B.B. nolu meskenin içinde bulunduğu A blok girişi 1788 sokak içindendir.A blok; 2Bodrum + Zemin+ 6 normal katlıdır.Apt.giriş kapısı demir doğ.lıdır. Bina asansörlüdür. Merdivenler mermer kaplamalıdır. Merdiven boşluğu duvar ve tavanı normal sıvalı- badanalıdır. Kıymet takdirine konu taşınmaz A blokta 1. Bodrum katta bina girişine göre soldadır.Bina üzeri çatılıdır.90 ,00 m2 NET ( 100,00 m2brüt ) alanlıdır. Taşınmaz mevcutta tek mesken olsada yerinde 2+1 ve 1+1 şeklinde iki ayrı daire haline dönüştürülmüştür.Dairede ısıtma bireysel doğalgaz ısıtmalıdır. 2+1 daire girişi A blok içinden 1+1 daire girişi girişi B blok girişi sağ tarafından verilmiştir.Giriş kapıları çelik kapıdır. İç kapılar ahşap doğ.lıdır.Odalar ve salonda zemin laminant parke kaplamalıdır. Mutfak ve koridorda seramik kaplamalıdır. 2+1 şeklindeki daire ; 1 salon , 2 oda , 1 mutfak , 1 banyo , 1 wc. ,1 balkon , koridor şeklindedir. 1+1 şeklindeki daire ; 1 salon , 1 oda , 1 mutfak , 1 banyo , 1 wc.koridor şeklindedir.Mutfaklarda tezgah granit dolaplar MDF. Doğ.lıdır. 2+1 daire şeklindeki bölümde koridorda 4 adet sabit dolap vardır.Pencereler plastik doğ.lıdır. Banyolarda küvet- duşakabin , lavabo , alafranga wc. vardır.Banyo ve wc. lerde zemin ve duvarlar seramik kaplamalıdır. Bulunduğu mevkii olarak taşınmaz Sırakapılar Mah. De Devrim Caddesine ve 1788 sokağa cepheli Askal Sitesi içerisindedir. Fatih Caddesine , Yeşilköy Caddesine , Şetih Albay Karaoğlanoğlu Caddesine , Merkezefendi Caddesine , Denizli Özay Gönlüm Devlet Hastanesine ,Esma Hatun Camiine , Merkezefendi ilk ve ortaokuluna , Kazım Kaynak Anadolu Lisesineyakın konumdadır. Konum itibariyle tümbelediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Ulaşımı rahat,TEK,PTT hizmetlerinden yararlanmaktadır.Taşınmazın ayrıntılı özellikleri dosyamızdaki bilirkişi raporunda mevcuttur.
Adresi : Sırakapılar Mah. 1788 Sk. Askal Apt. A Blok No: 33 Bodrum Kat Daire 3 Merkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü : 1.247 m2
Arsa Payı : 65/4800
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 300.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : H: 34 parsel aleyihine Su Geçirme şerhi bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
2. Satış Günü : 26/11/2019 günü 10:10 - 10:15 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/6166 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR