DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Denizli/Saraylar'da 260 m2 ticari bina icradan satılıktır

DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01044410
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Semt-Mahalle : SARAYLAR MAH. / SARAYLAR
Kat Sayısı : 3
Bina Yaşı : 44
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 02.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/5991 Esas
Muhammen Bedeli
:
1,664,000 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:00
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
7. İCRA DAİRESİ
2014/5991 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İli Merkezefendi İlçesi Saraylar Mah. 1473 Ada, 7 Parselde kayıtlı taşınmaz; tapu kayıtlarında arsa niteliğinde olup şuan üzerinde Bodrum, Zemin, Asma kat ve 1. Kat bulunan bir bina ile Tek katlı bir bina olarak 2 farklı bina bulunmaktadır. 2 binada işyeri olarak kullanılmaktadır. 3 katlı olan bina; betonarme karkas yapı tarzında 1975 yılında inşa edilmiş yaklaşık 130 m²taban alanına sahip toplam kullanım alanı 520 m²dir. Bina sonradan tadilatlar görmüştür. Bayındırlık Bakanlığı verilerine göre III. A grubu yapı sınıfına girmektedir. Asansör bulunmamaktadır. Dış cephesi, plastik dış cephe boyası ile boyalıdır.Çatısı oturtma çatı üzeri kiremit örtülüdür. Parselin diğer 130 m² alanlı kısmında kalan tek katlı binanın her iki yola bakan cephesi camlı, ve diğer 3 katlı betonarme binaya bitişik, zemin katları birlikte kullanılmakta, çelik taşıyıcı sistemli ve trapez saç kaplı çelik çatılıdır. Gayrimenkul genel itibariyle ticarı alanların bulunduğu yerleşim bölgesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Konum olarak kaleiçi bölgesi ile İzmir Bulvarı arasındaki bağlantı yolu üzerinde ve işlek bir bölgededir. Bölgede ulaşım ve altyapı sorunu yoktur. Belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Ulaşımda, Denizli Büyükşehir Belediyesine ait otobüsler, şehir içi dolmuşlar ve özel araçlar kullanılmaktadır. Taşınmazın kaydında Denizli 1. İş Mahkemesinin 2012/350 Esas sayılı dosyasından ihtiyati haciz ve Denizli 1. Asliye Ticaret Mahkemesinin 2013/689 Esas sayılı dosyalarından tedbir bulunmakta olup bu haliyle satılacaktır.
Adresi : Saraylar Mah. 505 No:9/A Merkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü : 260 m2
İmar Durumu : Taşınmazın İmar Durum Belgesinde; Parsel İmar Planında yol alanında kalmakta olup imar durumu bilgesinde Kati Ruhsat Verilemez ibaresi vardır.
Kıymeti : 1.664.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (31.12.2019 tarihine kadar yapılacak tescillerde)
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 05/11/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/5991 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR