DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Kayapınar Mahallesi'nde 56 m² dükkan icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01041136
Şehir : Diyarbakır / Kayapınar
Semt-Mahalle : ÇÖLGÜZELİ MAH. / KAYAPINAR
: 56
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 22.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/27111 ESAS
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
14.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
9. İCRA DAİRESİ

2019/27111 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Diyarbakır İl, Kayapınar İlçe, 510 Parsel, ÇÖLGÜZELİ Mahalle, A6 Blok 3 Nolu 2 Katlı dükkan Nolu Bağımsız Bölüm Alınan bilirkişi raporunda, Taşınmaz tapuda Kayapınar Belediyesi idari olarak Bağlar Belediyesi sınırlarında olduğu, 2012 inşalı, Z+1 katlı dükkânın bulunduğu A6 bloğun oturum alanın 225 metrekare olduğu Kayapınar Tapu Müdürlüğünde onaylı kat irtifak projesinden tespit edildiği, A6 blok toplam 4 adet dükkândan oluşmakta, Eski Siverek Caddesi Amed Auto Center A6 Blok Zemin Kat 3 nolu dükkânın oturum alanın 56,25 metrekare olduğu, Zemin Kat: Zemin kat mahalli yerinde ve projesinde yapılan incelemelerde satış ofisi olarak kullanıldığı ve kullanılan alanın 56,25 metrekare olduğu tespit edilmiştir. Satış ofisinin zemin döşeme kaplamalarının laminat parke kaplama malzemesiyle kaplı olduğu, duvarlarının kısmen dekoratif duvar kâğıdı ile yapılı, kısmen de saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı olduğu görüldüğü. Zemin kattan 1. Kata çıkmak için yapılan merdivenin betonarmeden imal edildiği, basamakların döşeme kaplamaları seramik kaplama malzemesiyle kaplı olduğu, korkulukların alüminyum doğramadan imal edildiği, giriş kapısının çerçevesinin alüminyum doğramadan imal edildiği, çerçevenin %80'lik kısmının camdan oluştuğu, Taşınmazın giriş kapısının fotoseli-otomatik açılır/kapanır- kapı olduğu, 1. Kat: 1. Kat mahallinin yerinde ve projesinde yapılan incelemelerde 2 oda, mutfak, banyo ve wc mahallerinden oluştuğu, Merdiven boşluğu hariç 1. Katın kullanım alanının- 2 oda, mutfak, wc ve banyo mahalleri- 51,40 metrekare olduğu tespit edildiği, 1. Katta kullanılan mahallerin yer zemin döşeme kaplamaları kısmen laminat parke kaplama malzemesiyle kısmen de seramik kaplama malzemesiyle kaplı, duvarların kısmen saten alçı sıva üzeri mat boya ile boyalı, kısmen dekoratif duvar kâğıdı ile yapılı, kısmen de fayans kaplama malzemesiyle kaplı, tavanların kısmen kartonpiyerli perde fonlu, kısmen alçıpan asma tavanlı, kısmen de alüminyum asma tavanlı olduğu tespit edildiği, Mutfak mahallinde tezgâhın granit mermerden, tezgâh altı ve üstü dolapların ahşap doğramadan imal edildiği tespit edildiği, Wc ve banyo mahallerinde ayaklı seramik lavabo bulunmakta olduğu, Dış Cephe: Taşınmazın dış cephesinin kısmen kompozit kaplama malzemesiyle, kısmen de alüminyum doğramadan imal edilmiş camekânla yapılı, taşınmazın projesinde ve yerinde yapılan incelemelerde zemin kat ve 1. Katın alanlarının aynı olduğu, 1. Katta herhangi bir küçülmenin olmadığı tespit edilmiştir. Yapının oturum alanın 56,25 metrekare olduğu, toplam kullanılan alanın-inşaat alanı- 56,25 metrekare x 2 = 112,50 metrekare olduğu, kat irtifaklı olduğu belirtilmiştir.
Adresi : Bağcılar Mah. Siverek Cad. Amed Oto Galericiler Sit. A6 Apt. No: 63 F / 3 Bağlar / DiyarbakırAdres Kodu: 3747103939 Kayapınar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 20.228,2 m²
Arsa Payı : 37886670/2045880148
İmar Durumu : İnşaat tarzı Bağlar Belediyesi sınırları dâhilinde 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında 510 nolu parselin Konut Dışı Kentsel Alan,E(Yapı Emsali)=1,00 olup planlama şartlarında kalmaktadır.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim Planı: 05/07/2013
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 14/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/27111 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR