DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Kayapınar'da 155 m² büro icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01033812
Şehir : Diyarbakır / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 02.08.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/68914 ESAS
Muhammen Bedeli
:
585,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.09.2019 10:15
İkinci Satış Günü
:
24.10.2019 10:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2019/68914 ESAS TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İli, Kayapınar İlçesi, 0 Ada, 7077 Parsel, Kayapınar mahalle/köy, 4. kat 32 nolu büro nitelikli taşınmaz 16/05/2019 tarihli bilirkişi raporuna göre;Taşınmaz 3 oda 1 salon toplam 155 m² brüt kullanım alanlı olup, giriş kapısı çelik, iç kapılar camlı ahşap panel olup, pencere doğramaları pvc malzemeden imal edilmiştir. Salon ve odaların zeminleri laminant parke, duvarları saten boya ve duvar kağıdı ile kaplı olup, mutfak zemini karo döşeme, duvarları saten boyalı olduğu, mutfak dolapları mdf malzemeden yapılmış olup, tezgahın granit olduğu, banyo ve tuvalet zeminleri ve duvarları seramik kaplı olduğu, taşınmazın yer aldığı ana gayrimenkul tapu kaydında 10 katlı betorname apartman ve arsası niteliğinde olup , bina büro tipi bağımsız bölümlerden oluşmakta olduğu, çevresel özellik olarak yakın çevresinde ortaokul, ceylan karavil avm, şatopark düğün salonu, memorial dicle hastanesi, ve Diyarbakır yeni hali gibi kamusal kullanım alanları yer almakta olduğu belirtilmiştir.Ayrıntılı bilgi dosyasında bulunmaktadır.
Adresi : Bağcılar Mahallesi Urfa Bulvarı Buğdaycılar Office Sitesi No 137 / 32Bağlar / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 4.966,31 m2
Arsa Payı : 45/4966
İmar Durumu :İnşaat tarzı Tapu kayıtlanırda kayapınar mah. olarak görünsede bağlar belediyesi sınırları dahilinde 1/1000 ölçekli uygulama planı kapsamında 7077 nolu parselin E=2,40, Max. TAKS=0,50, H Maks=26,50 m
Kıymeti : 585.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Taşınmazın Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 10/09/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
2. Satış Günü : 24/10/2019 günü 10:15 - 10:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakir Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/68914 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR