DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Diyarbakır Yenişehir'de büro icradan satılıktır

DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01035743
Şehir : Diyarbakır / Yenişehir
Semt-Mahalle : ŞEHİTLİK MAH. / ŞEHİTLİK
Yayınlandığı Gazeteler

GE GÜNEYDOĞU EKSPRES 06.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/139 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
240,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
18.11.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakır Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. DİYARBAKIR 9. İCRA DAİRESİ
2019/139 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Yenişehir İlçe, 1702 Ada, 1 Parsel, KÖŞKLER Mahalle/Köy, B/ZEMİN/..-17 Nolu Ofis ve İşyeri nitelikli Bağımsız Bölüm 22/04/2019 tarihli bilirkişi raporuna göre ;İcraya konu Diyarbakır İli, Yenişehir İlçesi, Köşkler Mah. 1702 ada 1 parselde kayıtlı, 8.106,69 m² yüzölçümlü ana taşınmaz niteliği arsa olan bağımsız bölüm niteliği ofis ve işyeri olan taşınmaz işyeri ve dükkan olarak yer almaktadır. Dükkan çevresinde alt katları işyeri ve dükkan olan çeşitli siteler, ilkokul ve ortaokul eski shell lojmanları olarak tabir edilen villa evler bulunmakta olduğu, taşınmaz Yenişehir belediyesi sınırları dahilinde olup toplu taşıma ve özel araçlar vasıtasıyla ulaşımı sağlanmakta olduğu, şehir merkezinin dışında yer aldığından ulaşım zorluğu bulanmakta olduğu, borçlu şirketin tam hisse olarak sahip bulunduğu taşınmaz, yaklaşık 180 m² olan işyeri ve dükkandır. Dükkan faal olmadığından halihazırda kapalı olduğu gözlemlenmiştir. Tapu kaydına göre bağımsız bölüm taşınmazın niteliği Ofis ve İşyeri olarak geçmektedir.
Adresi : Şehitlik Mah. Şehitlik Cad. Katip Çelebi Ortaokulu Karşısı Adar 2 Sitesi B Blok No:17 Yenişehir / DİYARBAKIR
Yüzölçümü : 8.106,69 m² (ana taşınmazın)
Arsa Payı : 3428249599/21906086874
İmar Durumu : Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığının 09/01/2019 tarihli yazısına göre taşınmazın 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı içerisinde kaldığı, Gelişme Konut Alanı olarak planlandığı,
Kıymeti : 240.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Yönetim Planı:09/06/2016, Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/10/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 18/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu (Ek Hizmet Binası) - Huzurevleri Mah. Diclekent Bulv. Diyarbakır Adliyesi İcra Daireleri Ek Hizmet Binası İcra Daireleri No: 16/3 Asansör Bitişiği KAYAPINAR / DİYARBAKIR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/139 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR