KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Dulkadiroğlu/İsmet Paşa Mahallesinde 80 m² işyeri icradan satılıktır

KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01061429
Şehir : Kahramanmaraş / Dulkadiroğlu
Semt-Mahalle : İSMET PAŞA MAH. / ADLİYE
: 80
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 07.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/12730 ESAS
Muhammen Bedeli
:
344,000 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
16.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KAHRAMANMARAŞ İCRA DAİRESİ 2019/12730 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, Yenişehir Mah., 244 ada 169 nolu parsel Zemin Tipi Kat İrtifakı , Ana Taşınmaz Nitelik ARSA' dır. Taşınmaz Zemin + 1 Kat 9 nolu bağımsız bölüm Depolu İş Yeridir.Hissesi TAM dır. Kahramanmaraş İli, Dulkadiroğlu İlçesi, Yenişehir Mah., (İsmet paşa Mah. Borsa Cad.), 244 ada 169 nolu parselde bulunan Yapı Zemin + 1. Kat 9 nolu bağımsız bölüm Depolu İş yeridir. Yapı 4.Bodrum Kat+ 3.Bodrum Kat+2.Bodrum Kat+ 1.Bodrum Kat+ Zemin Kat+ 4 Normal Kattan oluşan 9 Katlı binadır. Yapı cinsi Betonarme karkastır. Borçluya ait işyeri doğu cephelidir. Yapı Ruhsat tarihi 08.02.2002 olup İnşaat ruhsatına göre Oturum Alanı (40+40)= 80 m2' dir. Giriş 1. katta iş yeri, Zemin katta iş yeri deposudur. Zemin katta mutfak tezgahı ve dolapları, wc mevcuttur. Yer döşemesi seramik olup wc duvarları fayans kaplamadır. Duvarlar ve tavan sıvalı boyalıdır. Giriş kapısı alüminyum çerçeveli cam kapıdır, iç kapılar ahşap, pencereler demir doğramadır. Alt yapısı vardır ve Belediyenin yol, su, ulaşım, çöp toplama ve benzeri hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yapı yapım süresi göz önünde bulundurulduğunda 11-15 yıllıktır. 11-15 yıllık betonarme karkas yapılarda yıpranma oranı % 15 dir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2018 yılı yapı yaklaşık birim maliyetine göre 3. sınıf B grubu yapılara girmekte olup m2 birim maliyeti 1.210,00 TL/m2'dir. Otopark mevcut olup, hali hazırda kullanılmaktadır.
Yüzölçümü : 2.234,04 m2
Arsa Payı : 80/17157
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İmar planında E=2.00 Hmax=Serbest B.H.A olarak tanımlıdır.
Kıymeti : 344.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 20/11/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 16/12/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Kahramanmaraş Adliyesi 2. Kat İhale Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.nun 127.maddesi gereğince ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerin tapuda kayıtlı adresleri varsa o adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapu da kayıtlı olmaması halinde varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazete de veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer, işbu ilan tebligat yapılması gerekip de tebligat yapılamayanlara ilanen tebliğ yerine geçerlidir.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/12730 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR