ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

Elazığ/İzzetpaşa Mahallesi'nde 2857 m² düğün salonu icradan satılacaktır

ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01034272
Şehir : Elazığ / Merkez
Semt-Mahalle : İZZET PAŞA MAH. / İZZETPAŞA
Toplam m² : 2857
Bina Yaşı : 20
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNIŞIĞI 02.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/59 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
254,635 TL
Birinci Satış Günü
:
02.10.2019 10:55
İkinci Satış Günü
:
30.10.2019 10:55
Satış Yeri
:
Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ
2019/59 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 3804 Ada, 1 Parsel, İZZETPAŞA Mahalle/Köy, Köy Önü Mevkii, F Blok Bodrum Kat 1 bağımsız bölüm Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina A,B,C,D,E,F olmak üzere 5 bloktan oluşmaktadır.Taşınmazın konumlu olduğu F blok bodrum,zemin ve 4 normal kat olarak 6 kattan oluşmaktadır.Ana taşınmazın dış cephesi ,dış cephe sıvası ve dış cephe boyası ile örtülüdür. Çatısı kiremittir. Bina ısınma sistemi doğalgaz kombili kaloriferdir.Taşınmaz sosyo kültürel olarak merkezi konumdadır.Yakın çevresinde Fırat Üniversitesi bulunmakta olup belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Yapı yaşı yaklaşık 20 yaş ve üzeri olarak tespit edilmiştir.Taşınmaz düğün salonu vasıflı olsa da mahallinde depo olarak kısmen kullanıldığı gözlemlenmiştir. Taşınmaz borçlu adına tam hisse ile kayıtlıdır. Yapının sınıfı Çevre Şehircilik Yapı Sınıflandırılmasına göre 2B olarak değerlendirilmiştir.
Adresi : Fevzi Çakmak Mah.Çal Sk . Merkez / ELAZIĞ
Yüzölçümü : 2.857,35 m2
Arsa Payı : 96/2862
İmar Durumu : Elazığ Belediyesi 2016 revize uygulama imar planına göre taşınmaz blok nizam 8 kata müsaadeli konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 254.635,51 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/10/2019 günü 10:55 - 11:00 arası
2. Satış Günü : 30/10/2019 günü 10:55 - 11:00 arası
Satış Yeri : Elazığ Belediye Başkanlığı İdare Binası Müzayede Salonu - Abdullahpaşa Mah. Malatya Cad. No:126 MERKEZ / ELAZIĞ
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK 127 maddesi gereğince, iş bu satış ilanının tapuda adresi bulunamayan ve adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da tebligat yerine kaim olmasına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/59 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/07/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR