DERİNKUYU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık depo ve arsası

DERİNKUYU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00710442
Şehir : Nevşehir
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 29.11.2017
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/105 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
241,810 TL
Birinci Satış Günü
:
16.02.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.03.2018 10:00
Satış Yeri
:
Derinkuyu Kaymakamlık Binası Giriş kat Adliye İcra Dairesi Derinkuyu/Nevşehir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

DERİNKUYU

İCRA DAİRESİ

2017/105 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Nevşehir İl, Derinkuyu İlçe, 127 Ada, 87 Parsel, GÜNEYCE Köyü, Mumusun Koyağı Mevkii, Satışa konu taşınmaz tapu kayıtlarında Ham Toprak geçmekte olup, Yapılan Keşifte taşınmaz Kaya Oyma bir Depo yapısı bulunmaktadır. Güneyce köyü yerleşim alanı dışında, %25 eğimli, Köy yoluna 9 mt mesafede, Güneyce Köyüne 750 mt. Mazı Köyüne 1650 mt. Kaymaklı Kasabasına 7 km, Derinkuyu İlçesine 14 km. olarak konumlanmıştır. Depo 1 katlı, kayadan oyma, demir giriş kapılı, yeni kazılmış, Meyve-sebze deposu olarak kullanımaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanlaığı'nın 18/10/2017 tarihinde Resmi Gazetede 30214 Sayılı yayınlanan Yönetmeliği ile bu Kayadan Oyma Yapılar Resmi Statüye kavuşturulacak olup 01/01/2018 tarihinden itibaren yürürlüğe girecektir. Alıcı bu Yönetmeliğe göre Resmi Ruhsat işlemleri ile Tapu kayıtlarını yaptıracaktır. Alıcılar İlgili Yönetmelik ve yasal mevzuatı incelemeleri ihtar olunur.

Adresi : Güneyce Köyü Derinkuyu

Yüzölçümü : 573,01 m2

Arsa Payı : Tam

Kıymeti : 241.810,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 16/02/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 23/03/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : Derinkuyu Kaymakamlık Binası Giriş kat Adliye İcra Dairesi Derinkuyu/Nevşehir

--------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/105 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR