İSTANBUL ANADOLU 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İstanbul/Pendik'te 37 m² dükkan icradan satılıktır

İSTANBUL ANADOLU 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01008079
Şehir : İstanbul / Pendik
Semt-Mahalle : BATI MAH. / ÇARŞI
: 37
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 02.06.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/44 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
461,000 TL
Birinci Satış Günü
:
22.07.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
26.08.2019 10:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL ANADOLU2. İCRA DAİRESİ

2018/44 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Pendik İlçe, 788 Ada, 29 Parsel, BATI Mahalle/Köy, BAĞDAT CADDESİ Mevkii, ZEMİN/15 Nolu Bağımsız Bölüm Gayrimenkulün mahallinde yapılan ineleme, ölçüm ve tesbitlerde B.A.K. olarak vasat malzeme ve işçilikle yapılmış 40 yaşında bir bina mevcuttur. Binalar bitişik nizamda yapılmıştır. Bina hem 23 Nisan Caddesi, hemde Erol Kaya caddesine cephe almakta ve iki yol arasında olup, altında pasaj üstü konut olarak düzenlenmiştir. Binanın dışı sıvalı ve boyalıdır. Merdiven girişleri, pasaj ve ortak alanlar kısmen seramik, kısmen karo kaplıdır. Söz konusu dükkan Erol Kaya Caddesindencepe almakta olup, 37 m² net alanlıdır. Cephe aliminyum doğrama, tabanlar seramik kaplı, duvarlar ve tavan düz sıva plastik badanalıdır. Lokanta olarak kullanılan dükkan pasajdaki bir başka dükkanla sırt sırta olup dükkanların arası açılmış ve müşterek kullanılmaktadır. Dükkan mutfak ile wc kısmı diğer dükkan alanın içindedir. Isıtma klima ile yapılmakta olup, elektrik, su tesisatı döşenmiştir.
Adresi : Batı Mah. Erol Kaya Cad.Pendik / İSTANBUL
Yüzölçümü : 1.174 m2
Arsa Payı : 150/11599
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli 16/05/2008 t.t.li Pendik merkez uygulama imar planında, kısmen (B-5) yapılanma şartlarında kısmende yolda kalmaktadır.
Kıymeti : 461.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 22/07/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 26/08/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 2 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK.nun 127.maddesi gereğince tapuda adresi bulunmayan ve Adli tebligatı iade olan diğer ilgililer hakkında da gazetedeki satış ilanının tebligat yerine geçecektir. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/44 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.31/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR