KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kırıkkale/Yahşihan'da tek katlı bina ve arsası icradan satılıktır

KIRIKKALE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01045607
Şehir : Kırıkkale / Yahşihan
Semt-Mahalle : IRMAK KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
Bina Tipi : Müstakil
Toplam m² : 394
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 04.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/78 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,485,588 TL
Birinci Satış Günü
:
09.10.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
06.11.2019 15:00
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ / KIRIKKALE

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KIRIKKALE
1. İCRA DAİRESİ
2018/78 TLMT.

TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :
Kırıkkale ili Yahşihan ilçesi Irmak köyü fidanlık mevkiinde imarın 771 ada 14 parselini teşkil eden 1.344,00 m² arsa üzerine inşa edilmiş 394,74 m² kapalı alanlı, toptan ve perakende ticaret alanı 194,74 m² taban zemini seramik tavan kaplaması ahşap lamine, 140,00 m² ofis ve işyeri taban kaplaması seramik, tavan kaplaması alçı tavan ile 60,00 m² ibadet alanı, bay bayan mescidleri ve lavaboları olan tek katlı tesis binası, binanın kuzey batı kısmında sundurma tarzında 100,00 m² alan çevrilmiş ve alana katılmış durumda, karayolu ile tesis binası arasında 662,00 m² saha betonu atılmış durumda, karayoluna 45 m cephesi bulunan bir katlı çelik ofis ve iş yeri toptan ve perakende ticaret ibadet ve dini faaliyetler ve arsası vasıflı taşınmaz bir borçtan dolayı açık artırma suretiyle satılacaktır.
(Taşınmazın geniş evsafı dosyada mevcut bilirkişi raporunda açıklanmıştır.)
Adresi : Kırıkkale-Ankara Yolunun 16. Km.'sinde Kaplanlar Petrol İle Yıldırımlar Petrol Tesislerinin Tam Ortasında Karayoluna Cepheli Tesis Yahşihan / KIRIKKALE
Yüzölçümü : 1.344 m²
Arsa Payı : 1/1
İmar Durumu : Söz konusu taşınmazın E=0,50 Hmax=6,50 Akaryakıt istasyonu ve dinlenme tesisi alanı olarak planlandığı bilirkişilerce tespit edilmiştir.
Kıymeti : 1.485.588,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 09/10/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 06/11/2019 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU - Kırıkkale Adliyesi Müzayede Salonu MERKEZ / KIRIKKALE
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış ve paylaştırma giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Nakit) veya bu miktar kadar -dosya numarası belirtilerek, kayıtsız, şartsız, kesin ve süresiz-banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/78 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR