KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya/Karatay'da depolu 712 m² dükkan icradan satılıktır

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051140
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : KEÇECİLER MAH. / ERENLER
: 712
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13677 Esas
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2019 13:53
İkinci Satış Günü
:
12.12.2019 13:53
Satış Yeri
:
Cemil Çiçek Caddesi Adalet Sarayı Zemin Kat B BLOK Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2018/13677 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 26036 Ada, 9 Parsel, KEÇECİLER Mahalle/Köy, 8 Nolu Bağımsız Bölüm Ana taşınmaz güncel olarak Karatay ilçesi Keçeciler Mahallesi keçeciler caddesine ve Bağönü sokağa cepheli konumda olup, mimari orıjesine uygun olarak yapılan zemin katı ticari , normal katları isemesken olarak kullanılan 4 katlı apartman bulunmaktadır.Taşınmazın yakın çevresinde; 75 metre kuzey batısında Ahmet Dede yediler Kapalı Semt pazarı, 100 metre doğusunda Ahmet Dede Yediler Mezarlığı, 500 metre Batısında Halil Bahçeci İlkokulu, 500 metre kuzeyinde Karatay Belediyesi Anadolu imamhatip lisesi, 230 metre doğusunda Mehmet Zahit Kotku Anadolu imam hatip lisesi,1.22 km güneyinde Mevlana Kültür Merkezi vardır.Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş sayılır.Ulaşım minibüs ve otobüs ile sağlanmaktadır.Kıymet takdiri konusu taşınmazın bulunduğu ana taşınmaz; 22.06.2016 tarih ve 2016/686-352 sayılı yapı ruhsatı ile inşaatına müsaade edilen binanın zemin katta, 1 adet depolu ofis ve işyeri, 1 adet depolu fırın ve işyeri, 1.2.3. katlarda 2?şer adet mesken bulunmaktadır. Ana giriş kapısı alüminyum doğrama, giriş tabanına mermer döşenmiştir. Merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer olup alüminyum korkuluk vardır. Ana yapının dış duvar yüzeyleri harç sıvalı, akrilik boyalıdır. Dükkan iki cephesi alüminyum doğrama kaplamadır. Zemin katı tabanı granit seramik kaplı, duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Tavanı karolam asma tavandır. Mutfak bölümünde alt ve üst dolapların arasında dekoratif fayans ve granit tezgahı vardır. Tuvalet ve avabonun zeminleri seramik duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Bodrum kat depo ekine dışarıdan aşağıya demir merdiven ile inilmektedir. Deponun zemini seramik duvarları alçı sıvalı ve boyasızdır. Kıymet takdirine konu dükkan fırın olarak kullanılmakta ve bireysel doğalgaz kaloriferlidir.

Adresi : Hacı Hasan Mahallesi Hacı Hasanbaş Caddesi No:129/B Karatay/KONYA
Yüzölçümü : 712 m2
Arsa Payı : 8/64
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %8
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibi
1. Satış Günü : 17/10/2019 günü 13:53 - 13:58 arası
2. Satış Günü : 12/12/2019 günü 13:53 - 13:58 arası
Satış Yeri : Cemil Çiçek Caddesi Adalet Sarayı Zemin Kat B BLOK Karatay/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13677 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR