KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya/Karatay'da dükkan vasıflı taşınmaz icradan satılıktır (çoklu satış)

KONYA 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01067098
Şehir : Konya / Karatay
Semt-Mahalle : EMİRGAZİ MAH. / MEVLANA
Yayınlandığı Gazeteler

PUSULA 16.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/10999 ESAS
Muhammen Bedeli
:
53,215 TL
Birinci Satış Günü
:
26.11.2019 15:40
İkinci Satış Günü
:
24.12.2019 15:40
Satış Yeri
:
KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 5. İCRA DAİRESİ


2018/10999 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 32593 Ada, 3 Parsel, EMİRGAZİ Mahalle/Köy, E Blok, Zemin Kat, 2.Giriş, 11 no'lu Dükkan vasıflı Bağımsız Bölüm. Nolu Bağımsız Bölüm Satış konusu arsanın bulunduğu Karatay İlçesi, Hacı Yusuf Mescit Mahallesi'nde hem mesken hem de binaların zemin katlarında işyerleri de bulunmaktadır. Ana taşınmaz olan parsel üzerinde keşif tarihi itibarı ile 2 adet kaba inşaat halinde binalar bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve hızla devam etmektedir. Parselin bulunduğu bölge Sedirler Caddesi ve Ahmet Hamdi Göğüş Caddesi etrafı olduğu için tercih edilen bir bölgedir. Parsel; iş merkezlerine, alıveriş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına ve sağlık merkezlerine, pazar alanlarına ve şehir merkezine yakın konumda bulunmamaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmamış olup, gelişmekte ve orta rayiçli bir bölgededir. Arsa şehir merkezinden biraz uzakta olup, toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmamaktadır. Taşınmaz Ahmet Hamdi Göğüş Caddesi'ne cephe konumda olup, 100 m kuzeyinde Hilal Caddesi, 400 m kuzeyinde de Sedirler Caddesi ile Başak Caddesi kesişim kavşağı bulunmakta, 150 m batısında Hz. Hamza Camii, 350 m güneyinde Sakyatan Yolu Caddesi bulunmakta ve şehir merkezine ise; 3,5 km uzaklıktadır. Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nde yaptığımız araştırmaya göre parselin İmar Durumu; "6 Kat Blok Mesken ve Sahası"na isabet etmekte olup, 6 kata imarlıdır. TAKS:0.25, KAKS:1.50 olacak şekilde imarlı olup, etrafında; tek katlı eski evler ile benzer özelliklere sahip, 6 katlı yeni binalar bulunmaktadır. 10.050,22 m2 parsel üzerinde; keşif tarihinde iki adet inşaat halinde ruhsatlı blok ile parselin kuzey kısmında yıkılmamış bir kaç eski ev bulunmakta olup, özel bir inşaat firmasına ait inşaat tabelası ve şantiye binası bulunmakta ile arka kısmındaki bazı blokların temel hafriyatları açılmış vaziyette bulunmaktadır. Parselin etrafı profil tel örgü ile çevrilmiştir. Parsel şehir merkezinden biraz uzakta olup, gelişmekte olan bir bölge içerisinde kalması nedeniyle arsa değerlendirmesi buna göre yapılmıştır. E Blok, B+6 katlı olup, keşif tarihinde; B+Z+1. Katların betonu bitmiş, B+2. Katın kalıpları çakılı vaziyette olup, bloğun fiziki gerçekleşme oranı; %22 seviyesindedir.
Adresi : Hacı Yusuf Mescit Mah. Ahmet Hamdi Göğüş Cad. No:77 Kuzeyi Karatay / KONYA
Yüzölçümü : 10.050,22 m2
Arsa Payı : 4500/1005022
İmar Durumu : Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nde yaptığımız araştırmaya göre parselin İmar Durumu; "6 Kat Blok Mesken ve Sahası"na isabet etmekte olup, 6 kata imarlıdır. TAKS:0.25, KAKS:1.50 olacak şekilde imarlı olup, etrafında; tek katlı eski evler ile benzer özelliklere sahip, 6 katlı yeni binalar bulunmaktadır.
Kıymeti : 53.215,00 TL
KDV Oranı : %8 (Cumhurbaşkanı kararnamesi gereğince belirlenmiş olup, kesinleşme & teslim tarihindeki cari oran uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 15:40 - 15:45 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Karatay İlçe, 32593 Ada, 3 Parsel, EMİRGAZİ Mahalle/Köy, E Blok, Zemin Kat, 3.Giriş, 11no'lu Dükkan vasıfı Bağımsız Bölüm. Nolu Bağımsız Bölüm Satış konusu arsanın bulunduğu Karatay İlçesi, Hacı Yusuf Mescit Mahallesi'nde hem mesken hem de binaların zemin katlarında işyerleri de bulunmaktadır. Ana taşınmaz olan parsel üzerinde keşif tarihi itibarı ile 2 adet kaba inşaat halinde binalar bulunmaktadır. Dava konusu taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar başlamış ve hızla devam etmektedir. Parselin bulunduğu bölge Sedirler Caddesi ve Ahmet Hamdi Göğüş Caddesi etrafı olduğu için tercih edilen bir bölgedir. Parsel; iş merkezlerine, alıveriş merkezlerine, sosyal donatı alanlarına, eğitim kurumlarına ve sağlık merkezlerine, pazar alanlarına ve şehir merkezine yakın konumda bulunmamaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişim içerisindedir. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmamış olup, gelişmekte ve orta rayiçli bir bölgededir. Arsa şehir merkezinden biraz uzakta olup, toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmamaktadır. Taşınmaz Ahmet Hamdi Göğüş Caddesi'ne cephe konumda olup, 100 m kuzeyinde Hilal Caddesi, 400 m kuzeyinde de Sedirler Caddesi ile Başak Caddesi kesişim kavşağı bulunmakta, 150 m batısında Hz. Hamza Camii, 350 m güneyinde Sakyatan Yolu Caddesi bulunmakta ve şehir merkezine ise; 3,5 km uzaklıktadır. Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nde yaptığımız araştırmaya göre parselin İmar Durumu; "6 Kat Blok Mesken ve Sahası"na isabet etmekte olup, 6 kata imarlıdır. TAKS:0.25, KAKS:1.50 olacak şekilde imarlı olup, etrafında; tek katlı eski evler ile benzer özelliklere sahip, 6katlı yeni binalar bulunmaktadır.10.050,22 m2 parsel üzerinde; keşif tarihinde iki adet inşaat halinde ruhsatlı blok ile parselin kuzey kısmında yıkılmamış bir kaç eski ev bulunmakta olup, özel bir inşaat firmasına ait inşaat tabelası ve şantiye binası bulunmakta ile arka kısmındaki bazı blokların temel hafriyatları açılmış vaziyette bulunmaktadır. Parselin etrafı profil tel örgü ile çevrilmiştir. Parsel şehir merkezinden biraz uzakta olup, gelişmekte olan bir bölge içerisinde kalması nedeniyle arsa değerlendirmesi buna göre yapılmıştır. E Blok, B+6 katlı olup, keşif tarihinde; B+Z+1. Katların betonu bitmiş, B+2. Katın kalıpları çakılı vaziyette olup, bloğun fiziki gerçekleşme oranı; %22 seviyesindedir.
Adresi : Hacı Yusuf Mescit Mah. Ahmet Hamdi Göğüş Cad. No:77 Kuzeyi Karatay / KONYA
Yüzölçümü : 10.050,22 m2
Arsa Payı : 10000/1005022
İmar Durumu : Karatay Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nde yaptığımız araştırmaya göre parselin İmar Durumu; "6 Kat Blok Mesken ve Sahası"na isabet etmekte olup, 6 kata imarlıdır. TAKS:0.25, KAKS:1.50 olacak şekilde imarlı olup, etrafında; tek katlı eski evler ile benzer özelliklere sahip, 6katlı yeni binalar bulunmaktadır.
Kıymeti : 150.130,00 TL
KDV Oranı : %8 (Cumhurbaşkanı kararnamesi gereğince belirlenmiş olup, kesinleşme & teslim tarihindeki cari oran uygulanacaktır.)
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında.
1. Satış Günü : 26/11/2019 günü 15:55 - 16:00 arası
2. Satış Günü : 24/12/2019 günü 15:55 - 16:00 arası
Satış Yeri : KONYA ADALET SARAYI B BLOK ZEMİN KAT MEZAT SALONU

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV (Cumhurbaşkanı kararnamesi gereğince belirlenmiş olup, kesinleşme & teslim tarihindeki cari oran uygulanacaktır.) ,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/10999 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR