KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Konya/Meram'da dükkan icradan satılıktır (çoklu satış)

KONYA 10. İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01027689
Şehir : Konya / Meram
: 383
Yayınlandığı Gazeteler

KONYA POSTASI 23.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/13272 ESAS
Muhammen Bedeli
:
256,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.09.2019 13:45
İkinci Satış Günü
:
31.10.2019 13:45
Satış Yeri
:
Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KONYA 10. İCRA DAİRESİ
2018/13272 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 16729 Ada, 8 Parsel, 21 MAHALLE Mahalle/Köy, Taşınmaz üzerinde tapu kaydında vasfı belirtilmeyen Karaman caddesine cepheli bulunan tek katlı iş yeri olarak faaliyet gösteren dükkanlar vardır. Bu dükkanlar imar uygulaması öncesine ait yani kadastro durumundaki kullanımlar ve dükkanlardır. Taşınmazın arka cephesi kısmen boş arsa olup, otopark olarak kullanılmakta, kısmen de üzerinde küçük yazıhaneler bulunmaktadır. Taşınmazın tapu haritasına göre yalnızca Karaman caddesine cephesi vardır.Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar ile birlikte imara uygun olmayan tek katlı ve iki katlı yapılaşmalar vardır. Taşınmazın bulunduğu yer eski yerleşim yeri yanı zamanda merkez durumunda olup yakın çevresinde resmi kurum ve kuruluşlar, sağlık merkezleri, iş yerleri, eğitim kurumları bulunmaktadır. Taşınmazın cepheli bulunduğu Karaman caddesi , Furkan dede ve larende caddeleri araç, yaya ve ticari hareketliliğin yoğun olduğu bir bölgedir. Taşınmazın yakın çevresinde, Karatay Belediyesi, Konya İl Milli eğitim Müdürlüğü, Kadınlar pazarı, Kızılay hastanesi ve eski garaj ile birlikte yoğun iş yerleri ve yerleşim yerleri bulunmaktadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım durumu olmayıp şehrin her yönüne toplu ulaşım araçları gidile bilir. En çok kullanılan toplu ulaşım araçları minibüs ve otobüsdür. Taşınmaz Furkan Dede Caddesine 40 metre, Eski Garaja 250 metre, Mevlanaya 640 metre, oto gara 9.47 km, YHT Garına 2.13 km, ve vilayet merkezine 640 metre mesafededir. Kıymet takdirine konu taşınmaz 383,00 m² arsa vasıflıdır. Doğu yönden Karaman caddesine cephedir. Parselin Karaman caddesine cepheli 2 adet dükkân bulunmaktadır. Batı ve kuzey kısmında ise 7 adet sıralı şekilde inşa edilmiş tek katlı yazıhaneler bulunmaktadır. Taşınmazın arka cephesi kısmen boş arsa olup, otopark olarak kullanılmaktadır. Üzerindeki yapılar ekonomik değerini doldurmuştur.Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : Çaybaşı Mahallesi, Karaman Caddesi No: 42 Meram/Konya
Yüzölçümü : 383 m2 Satışa konu Payı : 32/383
İmar Durumu : 6 Kat ticaret sahası içerisindedir. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Kıymeti : 256.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibi
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 13:45 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 13:45 - 13:50 arası
Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 16729 Ada, 12 Parsel, 21 MAHALLE Mahalle/Köy, Konu taşınmaz Silahtar sokağa cepheli konumdadır. Üzerinde silahtar sokağa cepheli kısımda tek katlı eski dükkanlar vardır. Bu dükkanlar imar uygulaması öncesine kadastro durumuna göre olup, imar uygulaması ile bir kısmı bu aynı ada 11 ve 13 nolu parsel içerisinde kalmaktadır. Taşınmazın arka kısmı yani kuzey tarafı boş arsa olup otopark olarak kullanılmaktadır. Bu kısımda tek katlı küçük dükkanlarda bulunmaktadır.
Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar ile birlikte imara uygun olmayan tek katlı ve iki katlı yapılaşmalar vardır. Taşınmazın bulunduğu yer eski yerleşim yeri yanı zamanda merkez durumunda olup yakın çevresinde resmi kurum ve kuruluşlar, sağlık merkezleri, iş yerleri, eğitim kurumları bulunmaktadır. Taşınmazın cepheli bulunduğu Karaman caddesi , Furkan dede ve larende caddeleri araç, yaya ve ticari hareketliliğin yoğun olduğu bir bölgedir. Taşınmazın yakın çevresinde, Karatay Belediyesi, Konya İl Milli eğitim Müdürlüğü, Kadınlar pazarı, Kızılay hastanesi ve eski garaj ile birlikte yoğun iş yerleri ve yerleşim yerleri bulunmaktadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır.Taşınmazın ulaşım durumu olmayıp şehrin her yönüne toplu ulaşım araçları gidile bilir. En çok kullanılan toplu ulaşım araçları minibüs ve otobüsdür. Taşınmaz Furkan Dede Caddesine 40 metre, Eski Garaja 250 metre, Mevlanaya 640 metre, oto gara 9.47 km, YHT Garına 2.13 km, ve vilayet merkezine 640 metre mesafededir.Kıymet takdirine konu taşınmaz 380,00 m²arsa vasıflıdır. Güney yönden silahtar sokağa cephelidir. Parselin üzerinde eskiden mesken olarak kullanılan ekonomik değer taşımayan binalar bulunmakta olup, hali hazırda zemin katları tadilatla dükkâna çevrilmiştir. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : Hacı Fettah Mahallesi, Silahtar Sokak No: 4 Meram/Konya
Yüzölçümü : 380 m2 Satışa konu Payı : 109/1520
İmar Durumu : 4 kat ticaret sahası içerisindedir. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Kıymeti : 109.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibi.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 14:05 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:05 - 14:10 arası
Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni adalet SarayıB Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

3 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 16729 Ada, 13 Parsel, 21 MAHALLE Mahalle/Köy,Konu taşınmaz Silahtar sokağa cepheli konumdadır. Üzerinde silahtar sokağa cepheli kısımda tek katlı eski dükkânlar vardır. Bu dükkânlar imar uygulaması öncesine kadastro durumuna göre olup, imar uygulaması ile bir kısmı bu aynı ada 11 ve 12 nolu parsel içerisinde kalmaktadır. Taşınmazın arka kısmı yani kuzey tarafı kısmen boş arsa olup otopark olarak kullanılmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar ile birlikte imara uygun olmayan tek katlı ve iki katlı yapılaşmalar vardır. Taşınmazın bulunduğu yer eski yerleşim yeri yanı zamanda merkez durumunda olup yakın çevresinde resmi kurum ve kuruluşlar, sağlık merkezleri, iş yerleri, eğitim kurumları bulunmaktadır. Taşınmazın cepheli bulunduğu Karaman caddesi , Furkan dede ve larende caddeleri araç, yaya ve ticari hareketliliğin yoğun olduğu bir bölgedir.Taşınmazın yakın çevresinde, Karatay Belediyesi, Konya İl Milli eğitim Müdürlüğü, Kadınlar pazarı, Kızılay hastanesi ve eski garaj ile birlikte yoğun iş yerleri ve yerleşim yerleri bulunmaktadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Kıymet takdirine konu taşınmaz 303,00 m²arsa vasıflıdır. Güney yönden silahtar sokağa cephelidir. Parselin üzerinde eskiden mesken olarak kullanılan ekonomik değer taşımayan binalar bulunmakta olup, hali hazırda zemin katları tadilatla dükkâna çevrilmiştir. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : Hacı Fettah Mahallesi, Silahtar Sokak No: 4 Meram/Konya
Yüzölçümü : 303 m2 Satışa konu Payı : 35/303
İmar Durumu : 4 kat ticaret sahası içerisinde olup ayrınıtılı bilgi dosyasındadır.
Kıymeti : 140.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibi.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 14:25 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:25 - 14:30 arası
Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

4 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 180 Ada, 19 Parsel, ŞÜKRAN Mahalle/Köy, Taşınmaz üzerinde tapu kaydında vasfı belirtilen tek katlı dükkân vardır. Konu taşınmaz Kaşıkçılar sokağa cepheli konumdadır. Konu taşınmazın bulunduğu yer yer halk arasında Bedesten çarşısı olarak bilinir. Kıymet takdirine konu taşınmaz diğer 20 nolu dükkân ile birlikte Tevfik Erdoğdu tarafından kullanılmaktadır. Taşınmaz bodrum kat + zemin kat ve 1. Kattan oluşmaktadır. Buradaki yapılacak her türlü yapılaşmalar KKTVK iznine tabidir. Yakın çevresi tamamen ticari, bu sebeple ticari ve yayahareketlilik bakımından yoğun bir bölge sayılmaktadır. Taşınmazın yakın çevresindeki Tevfikiye ve Aziziye Caddeleri ile birlikte buralardaki ara sokakların araç trafiğine kapatılması ile araç ile ulaşım bu bölgeye zordur. Bu bölgede alışveriş yapacak kişinin uzak bir yere aracını park edip yaya olarak gelmesi, buralardan alışveriş yaparak elindeki malzemeleri ile birlikte tekrar aracına yaya olarak gitmesi gerekmektedir. Ancak şehir merkezinin bir çok yerine yürüme mesafesindedir. Yakın çevresinde Konya valilik binası, Kayalı park, Kadınlar pazarı, Kapu camii, Aziziye cami, Mevlana çarşısı, Kadınlar pazarı, Ahmet Efendi çarşısı, Sobacılar çarşısı ile birlikte bir çok resmi kurum ve kuruluş vardır. Taşınmaz kampus alanlarına, Üniversite hastanelerine, otogara,hava limanına, Büyük Organize ve Küçük ölçekli sanayi bölgelerine, Büyük AVM uzak konumdadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden iyi durumdadır. Çevre ile ulaşımı minibüs, otobüs ve tramvay ile sağlanmaktadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır.Taşınmazın ulaşım durumu olmayıp şehrin her yönüne toplu ulaşım araçları gidile bilir. En çok kullanılan toplu ulaşım araçları tramvay, minibüs ve otobüsdür. Taşınmaz Furkan Dede Caddesine 370 metre, Eski Garaja 550 metre, Mevlana?ya450 metre, oto gara 9.04 km, YHT Garına 2.09 km, ve vilayet merkezine 200 metre mesafededir. Kıymet takdirine konu taşınmaz; Tevfikiye Caddesi üzerinden girilen Kaşıkcılar Sokak içerisindeki Bedesten Çarşısında bulunan 15 kapı numaralı dükkân olup, B+Z+1 kattan oluşmaktadır. Dükkanın bulunduğu çarşının giriş kısımları yeni restorasyon yapılmıştır.Zemin kat zemini laminat parke kaplı, 1. Kat zemini seramik döşeli, bodrum kat zemini ise parke görünümlü pvc esaslı malzeme serilidir.Katlar arası merdivenleri mermer kaplı ve korkuluklar demir doğramadır. Duvarlar ve tavanlar plastik boyalı, tavanları dekoratif alçıpan asma tavandır. Kıymet takdirine konu taşınmaz diğer 20 nolu bağımsız bölüm dükkân ile birlikte yaklaşık 139,00 m² alana sahiptir.Kıymet takdirine konu dükkanın bulunduğu bölgenin konumu, yakın çevresi, ana arter üzerinde olması, yaya ve trafik yoğunluğu, yoğun ticaret, ulaşım durumu, şehir merkezine, resmi kurum ve kuruluşlar ile merkezi iş alanlarına ve yer altı/kapalı otopark alanlarına yakınlığı, kullanım alanı, kullanım şekli, taşıdığı nitelik ve nicelikleri, yapım tarihi, yapının sınıfı (kalorifer & asansör), binanın ruhsat, ruhsat eki etüt ve projelerine aykırı imalatlar, yapının halihazırdaki durumu, ile emsal olabilecek taşınmazların serbest piyasadaki rayiç bedelleri de dikkate alınarak, likitidite kabiliyetinin << iyi>>olduğu görüş ve kanaatine varılmıştır.Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : Şükran Mahallesi, Kaşıkçılar Sokak No: 15 Meram/Konya
Yüzölçümü : 24,19 m2 Satışa Konu Payı : 1/6
İmar Durumu : Kentsel ve bölgesel iş merkezleri arasında yer olmakta Bina yüksekliği 2 kat olup ayrınıtılı bilgi dosyasındadır.
Kıymeti : 58.500,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibi.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni Adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

5 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 19663 Ada, 5 Parsel, HATİP Mahalle/Köy, Meram İlçesi Hatıp mahallesi 19663 ada 5parsel nolu ana taşınmaz, konum olarak Hatıp Mahallesi Büyük Türkiye sokağa cepheli konumdadır. Taşınmazın vasfı her ne kadar Arsa ise de üzerinde 80,00 m² alanlı tek katlı Ev , bu eve ilave edilen 36,00 m² alanlı depo,1.82m² yüzölçümlü wc, 3.30 x 3.85 x h:1,0 mt = 12.70 m² alanlı havuz,garaj birlikte aşağıda belirtilen çeşitli cins ve sayıda peyzaj ağaçları vardır.
Taşınmaz parsel zemininde 80,00 m² alanlı, Evin giriş kapısı çelik, oda kapıları ahşap ve pencereler ahşap doğramadır. Mesken 2 oda, antre, hol, mutfak, banyo ve wc den oluşmaktadır. Kuru alanlar taban tahtası, ıslak alanlar seramik kaplıdır. Odaların duvarları sıvalı ve boyalı, ıslak alanların duvarları tavana kadar fayans kaplıdır. Mutfak dolabı suntalam malzemedir.Ana yapının dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Çatısı ahşap oturtma üzeri kiremit kaplıdır. Bahçede sulama havuzu bulunmaktadır. Teras kısmı cam kapama ile kapatılmıştır. Pencerelerde demir parmaklık korkuluk vardır. Taşınmazın etrafı iki cephesi bahçe duvarı ile çevrilidir. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Çatısında güneş enerjisi ve tesisatı vardır.
Buna göre bina için yıpranma oranı, 02.12.1982 gün ve 17886 sayılı Resmî Gazetede yayınlanan Yapıların Yıpranma Paylarına İlişkin Oranları Gösterir Cetveller? esas alınarak, değerlendirmeler aşağıdaki tabloda hesaplanmıştır. Bu bilgiler ışığında kıymet takdirine konu taşınmaz üzerinde bulunan yapılarda kullanılan malzeme, yapılan işçilik, binanın taşıyıcı elamanları v.s durumları göz önüne alındığında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Yayınladığı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Tebliğine göre III. Sınıf A Grubu, I. Sınıf B Grubu yapılara girdiği tespit edilmiştir. Mevcut yapının Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Cetveline göre; III. Sınıf A Grubu yapılar için yayınlanmış birim maliyet olan (2019 yılı) 980,00 TL/m², I. Sınıf B Grubu yapılar için yayınlanmış birim maliyet olan (2019 yılı) 275,00 TL/m², alınarak, taşınmaz üzerindeki yapıların değerleri dosyadadaki tabloda değerlendirilmiştir. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : Hatıp Mahallesi, Büyük Türkiye Sokak No: 6 Meram/Konya
Yüzölçümü : 1.200 m2 Satışa konu Payı : 1/1
İmar Durumu : 2 kat ayrık mesken sahası içinde yer almakta olup ayrınıtılı bilgi dosyasındadır.
Kıymeti : 500.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibi.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 15:05 - 15:10 arası
Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni adalet Sarayı B Blok Zemin Kat Mezat Salonu Karatay/KONYA

6 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 83 Ada, 58 Parsel, HACIFETTAH Mahalle/Köy, Taşınmaz üzerinde tapu kaydında vasfı belirtilen iki katlı Ahşap ev zeminde yıkılmış durumda olup, boş arsadır.Tahta tepen sokağa cepheli konumdadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede planlı yapılaşmalar ile birlikte imara uygun olmayan tek katlı ve iki katlı yapılaşmalar vardır. Bulunduğu yer merkez olup yakın çevresinde resmi kurum ve kuruluşlar, sağlık merkezleri, iş yerleri, eğitim kurumları bulunmaktadır. Taşınmazın cepheli bulunduğu sokak araç, yaya ve ticari hareketliliğinin az olduğu bir bölgedir. 160 metre doğusunda bulunan Karaman Caddesi, 200 metre kuzeyinde bulunan Furkan dede caddeleri araç, yaya ve ticari hareketliliğin yoğun olduğu bir bölgedir.Taşınmazın yakın çevresinde, Karatay Belediyesi, Konya İl Milli eğitim Müdürlüğü, Kadınlar pazarı, Kızılay hastanesi ve eski garaj ile birlikte yoğun iş yerleri bulunmaktadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır. Taşınmazın ulaşım durumu olmayıp şehrin her yönüne toplu ulaşım araçları gidile bilir. En çok kullanılan toplu ulaşım araçları minibüs ve otobüstür. Taşınmaz Furkan Dede Caddesine 200 metre, Eski Garaja 400 metre, Mevlana?ya 870 metre, oto gara 9.65 km, YHT Garına 2.02 km ve vilayet merkezine 800 metre mesafededir.Kıymet takdirine konu Konya ili Meram İlçesi, Hacı fettah Mahallesi,83 Ada, 58 parsel numaralı,187,20 m² yüzölçümlü,Ahşap Ev vasıflı taşınmaz Kadastro parseli olup, mevzuata uygun proje yapılamaz. Taşınmaz 1/1000 ölçekli imar planında kısmen yol ve park sahası içerisinde yer almaktadır. Parsel, imar uygulaması görmemiş ve(DOP) kesintisi yapılmıştır. Yapılaşma halinde Plan notlarına aynen uyulacak. Taşınmaz üzerinde uygulama öncesine ait yapılar vardır. Topoğrafik olarak düz konumdadır. Komşu parseller ile teknik olarak aynı özelliğe sahiptir. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : Hacı Fettah Mahallesi, Tahtatepen Sokak No: 6 Meram/Konya
Yüzölçümü : 187,2 m2 Satışa konu Payı : 1/4
İmar Durumu : İmar planında yol ve park sahası içinde yer almaktadır. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Kıymeti : 51.480,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibi.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 15:25 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 15:25 - 15:30 arası
Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni Adalet Sarayı B blok Zemin kat mezat salonu Karatay/KONYA

7 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Meram İlçe, 180 Ada, 20 Parsel, ŞÜKRAN Mahalle/Köy, Taşınmaz üzerinde tapu kaydında vasfı belirtilen tek katlı dükkan vardır. Konu taşınmaz Kaşıkçılar sokağa cepheli konumdadır. Konu taşınmazın bulunduğu yer yer halk arasında Bedesten çarşısı olarak bilinir. Kıymet takdirine konu taşınmaz diğer 19 nolu dükkan ile birlikte Tevfik Erdoğdu tarafından kullanılmaktadır. Taşınmaz bodrum kat + zemin kat ve 1. Kattan oluşmaktadır.
Buradaki yapılacak her türlü yapılaşmalar KKTVK iznine tabidir. Yakın çevresi tamamen ticari, bu sebeple ticari ve yaya hareketlilik bakımından yoğun bir bölge sayılmaktadır. Taşınmazın yakın çevresindeki Tevfikiye ve Aziziye Caddeleri ile birlikte buralardaki ara sokakların araç trafiğine kapatılması ile araç ile ulaşım bu bölgeye zordur. Bu bölgede alışveriş yapacak kişinin uzak bir yere aracını park edip yaya olarak gelmesi, buralardan alışveriş yaparak elindeki malzemeleri ile birlikte tekrar aracına yaya olarak gitmesi gerekmektedir. Ancak şehir merkezinin bir çok yerine yürüme mesafesindedir. Yakın çevresinde Konya valilik binası, Kayalı park, Kadınlar pazarı, Kapu camii, Aziziye cami, Mevlana çarşısı, Kadınlar pazarı, Ahmet Efendi çarşısı, Sobacılar çarşısı ile birlikte bir çok resmi kurum ve kuruluş vardır. Taşınmaz kampus alanlarına, Üniversite hastanelerine, otogara,hava limanına, Büyük Organize ve Küçük ölçekli sanayi bölgelerine, Büyük AVM uzak konumdadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden iyi durumdadır. Çevre ile ulaşımı minibüs, otobüs ve tramvay ile sağlanmaktadır. Bölge sosyal ve kültürel yönden normal gelişmiş durumdadır. Bölgenin alt yapı hizmetleri tam olup her türlü belediye hizmetlerinden yararlanılmaktadır.
Taşınmazın ulaşım durumu olmayıp şehrin her yönüne toplu ulaşım araçları gidile bilir. En çok kullanılan toplu ulaşım araçları minibüs ve otobüsdür. Taşınmaz Furkan Dede Caddesine 370 metre, Eski Garaja 550 metre, Mevlanaya 450 metre, oto gara 9.04 km, YHT Garına 2.09 km, ve vilayet merkezine 200 metre mesafededir. Kıymet takdirine konu taşınmaz; Tevfikiye Caddesi üzerinden girilen Kaşıkcılar Sokak içerisindeki Bedesten Çarşısında bulunan 15 kapı numaralı dükkân olup, Kıymet takdirine konu taşınmaz; Tevfikiye Caddesi üzerinden girilen Kaşıkcılar Sokak içerisindeki Bedesten Çarşısında bulunan 15 kapı numaralı dükkân olup, B+Z+1 kattan oluşmaktadır. Dükkanın bulunduğu çarşının giriş kısımları yeni restorasyon yapılmıştır.Zemin kat zemini laminat parke kaplı, 1. Kat zemini seramik döşeli, bodrum kat zemini ise parke görünümlü pvc esaslı malzeme serilidir.Katlar arası merdivenleri mermer kaplı ve korkuluklar demir doğramadır. Duvarlar ve tavanlar plastik boyalı, tavanları dekoratif alçıpan asma tavandır. Kıymet takdirine konu taşınmaz diğer 20 nolu bağımsız bölüm dükkân ile birlikte yaklaşık 139,00 m² alana sahiptir. Kıymet takdirine konu dükkanın bulunduğu bölgenin konumu, yakın çevresi, ana arter üzerinde olması, yaya ve trafik yoğunluğu, yoğun ticaret, ulaşım durumu, şehir merkezine, resmi kurum ve kuruluşlar ile merkezi iş alanlarına ve yer altı/kapalı otopark alanlarına yakınlığı, kullanım alanı, kullanım şekli, taşıdığı nitelik ve nicelikleri, yapım tarihi, yapının sınıfı (kalorifer & asansör), binanın ruhsat, ruhsat eki etüt ve projelerine aykırı imalatlar, yapının halihazırdaki durumu, ile emsal olabilecek taşınmazların serbest piyasadaki rayiç bedelleri de dikkate alınarak, likitidite kabiliyetinin << iyi>>olduğu görüş ve kanaatine varılmıştır. ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Adresi : Şükran Mahallesi, Kaşıkçılar Sokak No: 15 Meram/Konya
Yüzölçümü : 21,91 m2 Satışa konu Payı : 1/4
İmar Durumu : Kentsel ve bölgesel iş merkezleri sahasında kalmaktadır. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.
Kıymeti : 78.750,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapudaki gibi.
1. Satış Günü : 26/09/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
2. Satış Günü : 31/10/2019 günü 15:45 - 15:50 arası
Satış Yeri : Akabe Mah. Cemil Çiçek Cad. Yeni adalet Sarayı B Blok zemin kat mezat salonu Karatay/KONYA

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/13272 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR