SEYDİŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Konya Seydişehir'de 40 m² dükkan ve arsası icradan satılıktır

SEYDİŞEHİR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01068192
Şehir : Konya / Seydişehir
Semt-Mahalle : YENİCAMİ MAH. / SEYDISEHIR
: 40
Yayınlandığı Gazeteler

SEYDİŞEHİR TOROSLAR 21.10.2019
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1282 Esas
Muhammen Bedeli
:
38,496 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 10:50
İkinci Satış Günü
:
14.01.2020 10:50
Satış Yeri
:
Seydişehir icra müdürlüğü- Seydişehir adliyesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SEYDİŞEHİR İCRA DAİRESİ
2018/1282 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Seydişehir İlçe, 293 Ada, 98 Parsel, YENİCAMİ Mahalle/Köy, 22/11/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre; Taşınmaz Seydişehir ilçesi, Yenicami mahallesi, 293 ada, 98 parsel numarada kayıtlı olup tapudaki niteliği arsa'dır. 340 m² yüzölçümü vardır. Taşınmaz üzerinde tek katlı kargas bina bulunmaktadır. Dükkan olarak yapılmıştır. Dükkanın üzerine çatı arası mekan oluşturulmuştur. Bu bölümün üzeri ahşap oturma çatıdır. Çatı kiremit kaplıdır. Dükkanlar demir doğrama camekanlıdır. Tabanları betondur. Bina yaklaşık 40 yıllıktır. Dükkan 40 m² dir. Elektirik ve su tesisatı mevcuttur. taşınmaz üzerinde tek katlı, 2 adet sanayi dükkanı olan bina bulunmaktadır. Halen atölye olarak kullanılmaktadır. bilirkişi raporunda binanın yıpranma payı %20 olarak belirtilmiştir. Ayrıntılı bilgi dosyasında mevcuttur.
Yüzölçümü : 340 m2
İmar Durumu : dosyasında
Kıymeti : 38.496,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : yok
1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:50 - 10:55 arası
2. Satış Günü : 14/01/2020 günü 10:50 - 10:55 arası
Satış Yeri : Seydişehir icra müdürlüğü- Seydişehir adliyesi
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1282 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR