KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kuşadası Türkmen'de dükkan icradan satılıktır

KUŞADASI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01051059
Şehir : Aydın / Kuşadası
Semt-Mahalle : TÜRKMEN MAH. / KUŞADASI
Bölüm / Oda Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 14.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/206 TLMT
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.12.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:00
Satış Yeri
:
Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

KUŞADASI

İCRA DAİRESİ

2019/206 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Özellikleri :

Aydın İli, Kuşadası İlçesi, Türkmen mahallesi, Bahçecik mevkii, 461 Ada, 23 Parsel, Zemin Kat, Bağ. Böl. No:8 Selçuk Caddesi üzerinde ayrık nizam halinde 2 katlı yapılar bulunmaktadır. Bölgenin ulaşımı 100 m. ilerisinde bulunan Kuştur kavşağından toplu taşıma araçları ile yapılmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge çarşı merkezi konumundadır. Selçuk Bulvarı üzerinde az sayıda ticari işletmelerin yer aldığı binalar yer almaktadır. Bölgenin yapı doluluk oranı %30-35 dir. Bölgenin yakın mesafesinde Kuştur Tatil Köyü ve benzeri yazlık siteler bulunmaktadır. Bölgedeki yazlık siteleri yoğunluğu taşınmazın bulunduğu bölgede ticari hareketliliği meydana getirmektedir. Taşınmazın bulunduğu anagayrimenkulün zemin katında 6 adet işyeri bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bina betonarme karkas yapı cinsinde ayrık nizam halinde inşa edilmiştir.Taşınmaz mimari projesine göre ve yerinde Selçuk Bulvarından cephe almaktadır. 8 Nolu taşınmaz vaziyet planına uygun olarak, dükkan girişlerine karşıdan bakıldığında soldan sağa 3. sıradadır.Aynı binanın zemin katında bulunan dükkanların tamamı boş vaziyettedir.Taşınmazın bulunduğu 8 nolu bağımsız bölüm projesine göre zemin katta ~35m² kullanım alanına sahiptir. Taşınmazın bodrum katta ~33m² eklenti bölümü bulunmaktadır.Kıymet takdirine konu taşınmazın içine girilememiş olup, ön cepheden yapılan incelemede, cam arkasından dükkan iç mekan özellikleri tespit edilmiştir. Dükkanın iç mekanında yerler seramik kaplama, duvarlar saten alçılıdır. Arka bölümde yer alan WC mahalinde ayaklı lv. ve klozet olduğu görülmüştür.İlgili belediyeden alınan imar durumuna göre taşınmazın arsasının ayrık nizam halinde 2 kat ticaret alanı imarının olduğu belirtilmiştir.Kuşadası Tapu Müdürlüğünde tamamı için düzenlenmiş bila tarihle onaylı mimari projesi bulunmaktadır.Kuşadası Belediyesince düzenlenmiş 6 işyeri ve 4 konut için verilmiş, 20.01.2017 tarih 90 sayılı Yapı Ruhsatı Belgesi incelenmiştir. Kıymet takdiri yapılan taşınmazın bulunduğu bina, 1214,23m² yüzölçüme sahip arsa üzerinde ayrık nizam halinde bodrum+zemin+1 normal kattan oluşmaktadır. Dükkan girişi Selçuk Bulvarından yapılmaktadır. Binanın dış cephesi dış cephe boyası ile boyalıdır. Dükkanların ön cepheleri alüminyum camekanlıdır.

Adresi : Bayraklıdede Mahallesi, Selçuk Bulvarı No:78/C B.B.No:8 Kuşadası / AYDIN

Yüzölçümü: 1.214,23 m2

Arsa Payı: 7125/78115

İmar Durumu: İnşaat tarzı Ayrık Nizam 2 kat, Taks:0,20, Kaks:0,40

Kıymeti: 160.000,00 TL

KDV Oranı: %18(satış tarihi itibariyle kanunda yapılacak yasal düzenlemeler olması halinde satış tarihi itibariyle yürürlükte olan oran üzerinden KDV alınacaktır)

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 10/12/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Camikebir Mah. Adnan Menderes Bulvarı No:5/101-102 (Kuşadası Belediyesi Fenişleri yanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi (Kuşadası İcra Müdürlüğünün Vakıflar Bankası T.A.O. bulunan-Iban No: TR600001500158007305277606-(Kuşadası Vergi Dairesi- 5980802394) numaralı hesabımıza TC kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan pos cihazından satıştan önce yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 s. Kan. 1. Maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilmez.) veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127. MAD GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan(mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/206 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/09/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR