TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Manisa Turgutlu'da işyeri ve deposu icradan satılıktır

TURGUTLU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01030280
Şehir : Manisa / Turgutlu
: 977
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ TURGUTLU 25.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/126 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
680,400 TL
Birinci Satış Günü
:
04.09.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
01.10.2019 10:30
Satış Yeri
:
TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT - İCRA SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TURGUTLU İCRA DAİRESİ
2019/126 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : MANİSA İLİ, TURGUTLU İLÇESİ, 9. MINTIKA MAHALLESİ, 1917 ADA NO, 1 PARSEL NO, ARSA NİTELİKLİ 972,00 m² MİKTARLI TAŞINMAZ. DEĞER TESPİTİNE KONU TAŞINMAZ 9. MINTIKA MAHALLESİ KERESTECİLER SİTESİ İÇERİSİNDE 216 VE 213 NOLU SOKAĞA CEPHELİDİR. TAŞINMAZIN BULUNDUĞU PARSEL KÖŞE PARSEL KONUMUNDA OLUP KUZEY YÖNÜNDEN 216 NOLU SOKAK, BATI YÖNÜNDEN 213 NOLU SOKAK İLE DİĞER YÖNLERDEN KOMŞU PARSELLER İLE SINIRLI OLUP, YAMUK GEOMETRİK ŞEKLİNDE DÜZ BİR TOPOĞRAFİK YAPIYA SAHİPTİR. KONUM OLARAK KERESTECİLER SİTESİ CAMİİNE, YILDIRIM BEYAZIT SPOR SALONUNA, IRLAMAZ ÇAYI VE REKREASYON ALANINA YAKIN BİR KONUMDADIR. DEĞER TESPİTİ YAPILAN TAŞINMAZIN BULUNDUĞU PARSEL ÜZERİNDE 1 ADET DEPO BİNASI VE ARSANIN BULUNDUĞU BİR İŞ YERİNDEN İBARET OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR. PARSEL ALANIN TAMAMI KULLANILMAKTADIR. ŞEHİR MERKEZİNE UZAK BİR KONUMDADIR. TAŞINMAZIN ÜZERİNDE BULUNDUĞU PARSEL TURGUTLU BELEDİYESİNDEN ŞİFAHEN ALINAN BİLGİLERE GÖRE Hmax =6.50 mt, GAYRİ SIHHİ MÜESSESE (GSM) ALAN İMARLIDIR. TAŞINMAZIN BULUNDUĞU BÖLGEDE YAPILAŞMA ÇOK BÜYÜK ÖLÇÜDE TAMAMLANMAMIŞTIR. TAŞINMAZIN ÇEVRESİ YAKLAŞIK 3,00 METRE YÜKSEKLİĞİNDE SAÇ LEVHA İLE ÇEVRİLİDİR. TAŞINMAZIN GÜNEY DOĞU KÖŞESİNDE ÜZERİNDE SAÇ ÇATI ÖRTÜ KAPLI DEMİR ÇELİK KONSTRÜKSİYON ÇATI BULUNAN DEPO VASFINDA BİR BİNA MEVCUTTUR. DEPO 10 MT* 20 MT EBATLARINDA YAKLAŞIK 200 M² BÜYÜKLÜĞÜNDEDİR. DEPO BETONARME KARKAS YAPIDA OLUP 3 A YAPI SINIFINDA BİR YAPIDIR. DEPONUN KUZEY BÖLÜMÜNDE SÜRGÜLÜ BATI BÖLÜMÜNDE KATLANABİLİR DEMİR KAPI OLMAK ÜZERE 2 ADET GİRİŞİ BULUNMAKTADIR. DUVARLARI SIVALIDIR. TABANI BETON DÖŞEMEDİR. DEPO İÇERİSİNDE 3 MT* 4 MT EBATLARINDA 12 M² ZEMİNE OTURAN 2 KATLI İDARİ BİNA BULUNMAKTADIR. BİNANIN ZEMİN KATI YAZIHANE OLUP TABAN VE DUVAR KAPLAMALIR AHŞAPTIR. BİNANIN ÜST KATINA YANDAN DEMİR MERDİVEN İLE ÇIKILMAKTA OLUP ÜST KATTA MUTFAK VE BANYO - WC HACİMLERİNİN MEVCUT OLDUĞU GÖRÜLMÜŞTÜR. İDARİ BİNANIN KAPI VE PENCERE DOĞRAMALARI AHŞAPTIR. BİNANIN DIŞ CEPHESİ SIVALIDIR.
Adresi : Turgutlu/Manisa
Yüzölçümü : 972 m2
Kıymeti : 680.400,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : TURGUTLU BELEDİYE ENCÜMENİN 20/08/1991 TARİH VE 2012 SAYILI KARARI GEREĞİNCE ŞERH BULUNMAKTADIR
1. Satış Günü : 04/09/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 01/10/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : TURGUTLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASI 7. KAT - İCRA SATIŞ ODASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/126 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 7- İş bu ilan İ.İ.K 127. maddesi gereğince tebliğ hükmündedir.23/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR