MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin/Akdeniz'de 128 m² iş yeri icradan satılıktır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01069483
Şehir : Mersin / Akdeniz
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 22.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/7875 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.12.2019 13:30
İkinci Satış Günü
:
31.12.2019 13:30
Satış Yeri
:
Mersin Adliye Sarayı Zemin Kat: Z/20 nolu oda Akdeniz/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MERSİN 7. İCRA DAİRESİ

2019/7875 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Mersin İli, Akdeniz İlçesi, İhsaniye Mahallesi, 826 Ada, 829 Parsel, Zemin kat 14 nolu bağ. bölüm satışa çıkartılmıştır. Taşınmazın, Akdeniz Belediyesinde bulunan dosyasının incelenmesinden ve verilen bilgiden, ana taşınmazın,Mersin Belediyesince verilen, 15.06.1988 tarih, 4/53 sayılı İlk İnşaat Ruhsatı, 16.08.2005 tarihli Yenileme İnşaat Ruhsatlarının bulunduğu bilgisi edinilmiş,konumuz dükkanın, 02.01.2009 tarih,1/1 sayılı Yapı Kullanma İzin Belgesinin alınmış olduğu öğrenilmiştir.Ana taşınmaz üzerinde betonarme karkas olarak, B+Z+6 kat üzerine inşa edilen, A-B-C-D blok olarak adlandırılan dört adet blok bulunmaktadır. Mahallinde, fenni bilirkişi olanımızca, ada parsel bazında yer tespiti yapılarak,Akdeniz Tapu Müdürlüğünde bulunan onaylı projesine göre, taşınmazın yeri ve vaziyet planına uygunluğu teyit edilmiştir. Ana taşınmaz, bodrum katta, 27 adet iş yeri, 1 otopark, mescit, 72 adet odunluk, zemin katta, giriş holleri, 2 adet kapıcı dairesi, 25 adet dükkan, her blokta her katta 3 daireden 6 katta 18 daire, 4 blokta 72 daire için ruhsatlandırılmıştır. Değerlemeye konu dükkanın bulunduğu A blok, bulvar cephesinden bakıldığında en solda yer alan bloktur. Bloğun dışı sıvalı dış cephe boyası ile boyalıdır. Giriş kapısı ferforje demir kapı, giriş zeminleri paledyen mermer, yan duvarları yarıya kadar mermer kaplıdır. Merdivenler mozaik basamaklı, demir profil korkulukludur. Tek asansör bulunmaktadır. Konumuz dükkan, blok giriş kapısının sağında yer alan 14 nolu dükkandır.Dükkanın cephesi yaklaşık 7 m dir. Girişi otomatik daraba kapı olup, zeminleri paledyen mermer kaplı, tavanlar asma tavan, duvarlar sıvalı plastik boyalıdır. İçerisinde, wc-lavabo bölmesi ve mutfak bölmesi oluşturulmuştur. Girişte,camlı pvc doğrama ilebir adet ofis bölmesi ile, arka bölümde, demir profil çatı ile oluşturulan yine ofis olarak kullanılan, zemini laminat parke kaplı duvarları alçı sıvalı saten boyalı, kısmen camlı pvc doğramalı bölüm oluşturulmuştur.Onaylı projesine göre, dükkanın brüt alanı yaklaşık, 133,23 m2, net kullanım alanı da yaklaşık,128,58 m2 dir. Halen iş yeri olarak kullanılmaktadır. Anılan taşınmazın değerlemesinde; taşınmazın özelliği, bulunduğu yer ve çevresi, konumu, imar durumu, cephesi, ulaşımı yanında değere etki edecek diğer içsel ve dışsal unsurlar ile emlak komisyoncuları ve çevrede yaptığımız araştırmalarda dikkate alındığında taşınmazın keşif tarihi itibarı ile piyasa değerinin, 450.000,-TL olduğu kanaatine varılmıştır.
Adresi :Nusratiye Mah. GMK Blv. Müderris Mustafa Efendi St. A Blok, Zemin Kat, No:115/B(14) Akdeniz / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 4.870,89 m2
Arsa Payı : 200/9720
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı örneğine göre,ana taşınmazın imar planında;E=2.00 yoğunluklu konut alanı olarak işaretlendiği anlaşılmıştır.
Kıymeti: 450.000,00 TL ,
KDV Oranı : %8 ( KDV oranı kesinleşme tarihine göre alınacaktır. )
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydı gibidir.
1. Satış Günü: 02/12/2019 günü 13:30 - 13:40 arası,
2. Satış Günü : 31/12/2019 günü 13:30 - 13:40 arası
Satış Yeri : Mersin Adliye Sarayı Zemin Kat: Z/20 nolu oda Akdeniz/MERSİN

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/7875 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR