MUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Mersin Mut'ta 60 m² dükkan icradan satılıktır

MUT İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01070696
Şehir : Mersin / Mut
Semt-Mahalle : BARABANLI MAH. / MUT
: 60
Yayınlandığı Gazeteler

MUT''TAN HABER 23.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1187 ESAS
Muhammen Bedeli
:
321,695 TL
Birinci Satış Günü
:
31.12.2019 14:10
İkinci Satış Günü
:
28.01.2020 14:10
Satış Yeri
:
MUT BELEDİYESİ NİKAH SALONU MUT/MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. MUT İCRA DAİRESİ

2018/1187 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Mut İlçe, 142 Ada, 68 Parsel, Barabanlı Mahallesi, Alaburun Mevkii, zemin kat, 18 Nolu Bağımsız Bölüm dükkan taşınmaz tapu kayıtlarına göre arsa niteliğinde olup ,icra dosyasındaki tapu kayıtlarına göre parselin yüzölüçümü 1.816,91 m2 miktarındadır.İcra konusu olan zemin kat 18 nunaralı bağımsız bölüm Rifat ŞEN adına tam oranında hisseli olarak kayıtlıdır.Taşınmazın arsa pyo oranı 54/2200 dir.Taşınmaz dükkan niteliğindedir.Taşınmazın İmar Durumu;İcra konusu olan Mersin İli,Mut ilçesi ,Barabanlı Mahallesi 142 ada 68 parselin Mut Belediyesi İmar Müdürlüğünde yapılan imar durumu sorgulamasına göre taşınmazın 1/1000 ölçekli uygulama imar alanı sınırları içerisinde olduğu tespit edildi.ADRES;İcra konusu olan taşınmaz Mersin İli Mut İlçesi Barabanlı Mahallesi 142 ada 68 parsel nolu taşınmaz içerisinde yer almaktadır.Taşınmazın adresi ;taşınmaz yeni Mut Devlet Hastanesi binasının doğusunda kalmaktadır.Taşınmaz Mersin-Karaman karayolunun 2. parsel konumundadır.TAŞINMAZIN İNCELENMESİ;İcra konusu olan zemin kat 18 nolu bağımsız bölüm dükkan niteliğinde olup mimari kat irtifak projesini göre tuvalet ve dükkan bölümünden oluşmaktadır.İç ve dış duvarları sıvalı ve boyalı durumdadır.Dükkan yapısının yola bakan cephesi camekan ile kaplı olduğu taban kaplamasının seramik olduğu tavanın cam yünü asma tavan olduğu espit edildi.Mut Tapu Sicil Müdürlüğündeki yapılan inceleme sonucunda dükanı yaklaşık bürüt 60,00 m2 alanı bulunmaktadır.Taşınmaz konum olarak barabanlı Mahallesinin sınırları içerisinde kalmaktadır.Taşınmaz yeni Mut Devlet Hastanesi binasının güneyinde kalmaktadır.Taşınmaz Mersin-Karaman karayolunun 2. parsel konumundadır.Taşınmazın bulunduğu yapının üst katlarında inşaat yapımı devam etmektedir.18 Bağımsız bölüm numaralı dükkan fiilen boş durumdadır.Taşınmaz belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.Taşınmazın Mersin-Karaman karayoluna mesafesi yaklaşık kuşuçuşu 70 metre mesafededir.Kıymet takdirine konu olan 18 bağımsız bölüm numaralı dükkanın hastaneye bakan cephesi bulunmamaktadır.Yapının doğu cephesine bakmaktadır.
Yüzölçümü : 1.816,91 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 321.695,91 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 31/12/2019 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 28/01/2020 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : MUT BELEDİYESİ NİKAH SALONU MUT/MERSİN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafl arıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1187 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR